Mamy dla Ciebie trafiony pomysł na oryginalny prezent dla dziecka!
   10/21/2021 11:05:29
Mamy dla Ciebie trafiony pomysł na oryginalny prezent dla dziecka!

W obecnych czasach, spora części dzieci ma dosłownie wszystko. Wielofunkcjonalne lalki, gry, klocki, tory samochodowe i niezwykłe pojazdy. W tym przepychu niektóre maluchy zdają się pogubione. Kto nie widział dziecka w stercie zabawek, które nie wie co, ma z tym wszystkim zrobić? Dziś podpowiadamy, jaki oryginalny prezent sprawi, że obdarowany naprawdę się z niego ucieszy.

Oryginalna zabawka dla dziecka a jego wiek

Wielu producentów reklamuje zabawki jako odpowiednie dla każdego wieku. Nie zawsze jednak jest to prawda. Jeśli będą one przeznaczone dla starszych dzieci, mogą spowodować frustrację u naszego malucha. Z kolei zbyt proste mechanizmy sprawią, że nasze dziecko szybko się znudzi i poszuka bardziej wymagającego odpowiednika. Każdy z nas pewnie doświadczył kupienia zabawki, którą dziecko pobawiło się przez dwa dni i nigdy więcej jej nie dotknęło. Często zabawki dla maluchów są niezwykle drogie, co także może powodować niemałą frustrację. Możesz się przed tym uchronić, szukając propozycji, które są odpowiednie dla różnych etapów jego rozwoju.

Bardzo ważne jest również, by zadbać o bezpieczeństwo podczas zabawy. Zniwelowanie ryzyka zadławienia lub urazu powinno być priorytetem każdego rodzica lub opiekuna. Zabawki muszą być solidnie wykonane, czyste, a małe części odpowiednio zabezpieczone. Dzieci, niezależnie od wieku, podczas zabawy cenią sobie wolność i swobodę. Możliwość cieszenia się nową zabawką bez ciągłego upominania przez dorosłych, jest ważnym dodatkiem, który możemy zapewnić dziecku, dopasowując prezent do jego wieku i umiejętności poznawczych. Wszystko to wydaje się proste do momentu, w którym przekraczamy próg sklepu z zabawkami. Podpowiadamy, czym jeszcze możesz się kierować, wybierając oryginalny podarunek dla malucha. Nie tylko jego bezpieczeństwem, ale też możliwością prawdziwie udanej zabawy.

Świat dziecięcej wyobraźni a oryginalny prezent dla dziecka

Świat dzieci pełen jest niesamowitych zdarzeń i historii. W ich umysłach wszystko jest możliwe. Prawie wszyscy mali widzowie “Toy Story” miesiącami próbują przyłapać na rozmowach swoje ukochane zabawki. Bo, dlaczego miałoby to być niemożliwe? To wszystko zasługa pierwszych dwóch lat życia, kiedy dziecko nabywa wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Wtedy też kształtuje umiejętności, które pozwolą mu rozwinąć kreatywność w późniejszych latach życia. Wyobraźnia to nie tylko ożywienie w myślach przedmiotów czy wymyślone historie, ale także budowanie pewności siebie i potencjału na przyszłość.

Zabawka dla dziecka powinna maksymalnie stymulować wyobraźnie malucha. Dać mu przestrzeń do tego, by mógł bez ograniczeń bawić się i rozwijać. Dobrym pomysłem są prezenty, które w żaden sposób nie ograniczają zabawy np. instrukcją czy aspektami technicznymi.

Nie bez powodu furorę wśród metod wychowania robi szkoła dr Marii Montessori, która została opracowana przez nią na początku XX wieku. Jest to specyficzna metoda edukacji skoncentrowana na dziecku, która obejmuje zajęcia prowadzone przez dzieci (określane jako „praca”), sale lekcyjne z dziećmi w różnym wieku i nauczycielami, którzy zachęcają swoich uczniów do niezależności. Filozofia ta zakłada, że ​​dzieci uczą się lepiej i bardziej efektywnie, kiedy same wybierają przedmiot zajęć i czas, w którym chcą się uczyć. Zakłada ona, że dziecko ma na tyle rozwinięte możliwości poznawcze, że nie ma potrzeby narzucania mu kolejności działań albo zasad postępowania. Pozostawione samo sobie na dworze, zawsze znajdzie sobie zabawę. Wykorzysta do tego celu zeschnięty liść, źdźbło trawy czy kolorowy kamień. Prezent więc, którym chcemy obdarować dziecko, powinien pozwolić mu na rozwinięcie skrzydeł i zabawę z własną wyobraźnią przez długie lata.

Zwierzęta: ponadczasowi ulubieńcy wszystkich maluchów a oryginalna zabawka na prezent

Dumbo, Tarzan, Hatchiko, Marley - większość kojarzy te wzruszające do łez postaci z filmów o bezwarunkowej miłości między człowiekiem a zwierzęciem. Cechą dzieci na całym świecie jest to, że kochają tych czworonożnych przyjaciół. Jeśli tylko nie wydarzyło się nic złego w przeszłości w kontaktach dziecka ze zwierzęciem, będzie ono pozytywnie nastawione do każdej interakcji z futrzastym przyjacielem. Obserwując nasze pociechy, możemy zobaczyć esencję tego, jaki naprawdę może być człowiek: ciekawy świata, pozytywnie nastawiony do każdego nowego stworzenia i nadchodzących wydarzeń w jego życiu.

Zwierzęta wywołują w dzieciach pozytywne emocje. Niewinne dziecko widzi w małych, puchatych stworzonkach niewinność, lojalność i kwintesencję prawdziwej przyjaźni. Eksperci i naukowcy dopiero zaczynają badać temat szczególnej relacji między dziećmi a zwierzętami, która może mieć głęboki wpływ na ich psychikę. Istnieją już dowody na to, że spędzanie czasu ze zwierzętami może zwiększyć samoocenę, pomóc w nauce interakcji społecznych, a nawet przyspieszyć rozwój poznawczy dziecka. Bardzo wiele maluchów marzy o tym, by zostać weterynarzami lub opiekunami zwierząt. Pomaganie innymi pozytywnie im się kojarzy. Kontakt ze zwierzętami uczy ich empatii i odpowiedzialności za inną osobę.

Jeśli maluch nie ma w domu zwierzaka ani możliwości częstego przebywania z nimi, kupienie mu zabawki, która go przypomina, będzie strzałem w dziesiątkę. Już dziecięca wyobraźnia zadba o to, by zabawka stała się stałym kompanem niesamowitych przygód i dobrej zabawy.

Pomóż dziecku znaleźć jego pasję - podaruj mu oryginalny prezent, który mu w tym pomoże

Słuchaj tego, co Twoje dzieci chcą Ci powiedzieć na temat ich zainteresowań. Najmłodsi nieustannie mogą rozmawiać o tym, co ich fascynuje. Zostań najbardziej uważnym słuchaczem Twojego malucha. Słuchaj też, co mówi i o tym, co mu się nie podoba. Jeśli nie lubi sportu lub muzyki, udzielił Ci cennych informacji o sobie, a także o tym, czym warto go obdarować. Posłuchaj również subtelnych wskazówek, które otrzymujesz. Dziecko, które nie znosi muzyki, prawdopodobnie nie będzie zbytnio zainteresowane grą na instrumencie.

Często jednak ciężko jest określić, co może fascynować nasze dziecko - najczęściej ze względu na to, że coraz większa liczba najmłodszych spędza czas przed ekranem telefonu, komputera lub tabletu i unika wchodzenia w interakcje z bliskimi. Postęp technologiczny oznacza, że ​​dzisiejsi rodzice są pierwszym pokoleniem, które musi wymyślić, jak ograniczyć czas spędzany przez dzieci przed ekranami. Podczas, gdy urządzenia cyfrowe mogą zapewniać niekończące się godziny rozrywki i treści edukacyjnych, spędzanie przed nimi nieograniczonego czasu może być szkodliwe.

Dziecko bardzo łatwo może uzależnić się od technologii i w tej sytuacji bardzo ciężko będzie mu określić, co go tak naprawdę interesuje, bo samo tego nie wie. Wpatrując się przez długie godziny w ekran, bardzo łatwo można zapomnieć, co kiedyś chcieliśmy robić i co nas fascynowało. Pierwszym krokiem do odnalezienie pasji u naszego malucha będzie odciągnięcie go od ekranu. Możemy to zrobić przez naprawdę świetną zabawkę, która będzie dla niego ciekawą alternatywą dla migających i szkodliwych fal płynących z urządzeń elektronicznych.

Mądrość przeszłości a oryginalna zabawka dla dziecka

Cały sens zabawek polega na prostej zabawie, produkcja i marketing - to już biznes – i bardzo kosztowna część rodzicielstwa. Ponadto, zdecydowana większość nowych zabawek i gier dla dzieci po kilku miesiącach po prostu po cichu trafi na najbliższe wysypisko śmieci. Na szczęście istnieje coś takiego, jak dobra inwestycja w zabawki — te rzadkie z nich, które są wystarczająco interesujące, aby dorastać z dzieckiem, kochają je beztroskie maluchy i dumni uczniowie szkół podstawowych. Te ponadczasowe zabawki są dobrze wykonane i zapewniają uniwersalną frajdę, przemawiając do wszystkich grup wiekowych. Są stworzone po to, aby trwać przy dziecku i stać się jego nieodłącznym kompanem. Jak znaleźć taką uniwersalną zabawkę?

Warto sięgnąć wstecz i zastanowić się, jakimi zabawki bawią się dzieci od pokoleń? Wyobraźmy sobie pokój dziecięcy sto lat temu. Oprócz kołyski, maskotek i książeczek, co obowiązkowo musiało się w nim znaleźć? Tak, to był on - konik na biegunach. O ile teraz nie jest często spotykanym elementem wystroju dziecięcego pokoju, dalej jest uwielbianą przez dzieci zabawką! Współcześnie jest on jeszcze bardziej fascynującą alternatywą dla nudnych zabawek i technologii - istnieją mechaniczne koniki, które wiernie symulują jazdę na prawdziwym koniu. Producenci korzystają z dobrodziejstwa przeszłości i modyfikują ponadczasowe, uwielbiane przez dzieci zabawki dopasowując je do wymagań XXI wieku, dzięki czemu mogą stać się ulubionym towarzyszem malucha na długie lata.

Przeszłość spotyka nowoczesność: mechaniczny konik jako oryginalny prezent dla dziecka

Mechaniczny konik (np. taki, który znajdziesz w naszym sklepie) to nie tylko niesamowity pod względem technologii, oryginalny prezent dla dziecka. Maluch może się na nim przemieszać niczym na grzbiecie prawdziwego wierzchowca, nie tylko w domu, ale i po prawie każdej powierzchni na dworze. Godziny spędzone w podróżach i przygodach na grzbiecie mechanicznego konia pozwolą Twojemu dziecku oderwać się od ekranu, a być może sprawią, że zakocha się w jeździe konnej. Na pewno korzystanie z mechanicznego konika stanowi wspaniały wstęp do tego sportu, a także każdego innego.

Ta oryginalna zabawka dla dziecka sprawi, że będzie chętnie spędzało czas na świeżym powietrzu. Maluch będzie łączył się z tym, co prawdziwie kocha - zwierzętami, ruchem i światem swojej wyobraźni. Ponadto konik jest uniwersalny - będzie dopasowywał się do wieku pociechy na przestrzeni lat. Mechaniczny konik sprawi, że ten oryginalny prezent zapadnie w pamięć Twojemu dziecku na lata i zapewni mu mnóstwo pięknych wspomnień z dzieciństwa.

Comments

Log in or register to post comments