Chodzący koń – zabawka dla dzieci. Jaki model wybrać?

trzy rozmiary koników Remaju
Wybór różnego rodzaju zabawek jest obecnie na rynku ogromny. Zakup jednej z nich nie jest więc zadaniem łatwym. Dzisiaj dziecko trudno jest w zasadzie zaskoczyć czymś nietuzinkowym i oryginalnym, a przecież każdy chce wywołać na twarzy małego człowieka szczery uśmiech. Rozwiązaniem może być zabawka w postaci chodzącego konia. Dlaczego jest to naprawdę dobry pomysł?

Wiele osób, które poszukują zabawek dla dzieci chce, aby były one oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Rzeczywiście tylko to daje nadzieję, że nie zostaną one szybko odstawione w kąt. Jednak obecnie nie jest o to łatwo. Zdecydowana większość zabawek dostępnych na rynku to urządzenia kolorowe, które wydają głośne dźwięki. Jednak mimo to błyskawicznie się one nudzą.

Inaczej może być z zabawką chodzący koń. Jest to produkt, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny i trudno się temu dziwić. To zabawka, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko małym miłośnikom koni. Jest to jednak na pewno świetna propozycja dla dzieci, które za zwierzakami przepadają. 

Chodzące konie to zabawki, które naprawdę zaskakują. Co ciekawe, ich mechanizm opiera się na ruchu dziecka. To maluch musi unosić się i opadać w siodle, tak jak ma to miejsce na prawdziwym wierzchowcu. Stopy powinny znajdować się na pedałach.

Trzeba je popychać w dół, unosząc jednocześnie pośladki. Potem stopy się podnosi, a pośladki opuszcza. Tego typu ruch należy cały czas powtarzać, co oczywiście angażuje do pracy wiele partii mięśniowych.

Odgrywa to bardzo istotną rolę w rozwoju fizycznym malucha. Kierunek ruchu konia określany jest z kolei za pomocą uchwytów, które znajdują się z boku szyi zabawki.

Tym samym jazda jest w tym przypadku naprawdę realistyczna. Może wręcz stanowić wstęp do nauki jazdy konnej.

Zabawki takie jak chodzące konie prezentują się bardzo efektownie. Produkowane są z wysokiej jakości pluszu. To materiał miękki i przyjemny w dotyku, który nie uczula.

Zwierzę wyposażone jest w ogon i grzebień. Można je czesać bez obaw o ich ewentualne uszkodzenie. Jest to dla dzieci prawdziwa gratka. W ten sposób maluch pokocha ten sposób zabawy. Może bowiem poczuć się jak opiekun prawdziwego konia. To świetny sposób, aby nauczyć swoją pociechę odpowiedzialności i systematyczności. Dopiero potem można pomyśleć o przygarnięciu do domu kotka czy pieska. 

Chodzące konie to zabawki wręcz idealne na prezent. Sprawdzają się one przy wielu okazjach. Nie da się ukryć, że zwierzęta te są często bohaterami różnego rodzaju bajek. Chyba każdy jako dziecko marzył o tym, aby móc przejechać się na prawdziwym rumaku. Dlatego chodzący koń to prawdziwym strzał w dziesiątkę. Jest to zabawka, która pozwala na połączenie zabawy z ciekawymi opowieściami. Ruch na koniu nie musi być bowiem pozbawiony sensu. Można przy okazji wcielać się w różne postacie – kowbojów, księżniczki, rycerzy, Indian itd. Dziecko może samo zdecydować, kim chce się stać. Warto pozwolić mu spełniać marzenia, a także rozwijać jego kreatywność i wyobraźnię. To bardzo dobrze wpływa na rozwój psychiczny malucha.

Chodzący koń to zabawka, która jest nie tylko efektowna wizualnie, ale i bardzo funkcjonalna. Można się nią bawić bez przerwy przez bardzo długi czas. Jest to z całą pewnością świetny towarzysz codziennych zabaw. W zasadzie nigdy się nie nudzi. Przekonało się o tym już niejedno dziecko.

Chodzący koń to świetna zabawka dla niejednego dziecka. Potwierdzić to może wiele osób. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? Przede wszystkim zapewnia ona doskonałą zabawkę. Przy okazji wymusza na maluchu aktywność fizyczną, o którą nie zawsze w obecnych czasach jest łatwo. Nie da się ukryć, że dzisiaj dzieci sporą ilość czasu spędzają w swoich domach przed ekranami telewizorów i komputerów.

Niejednokrotnie trudno jest je oderwać od monitora i skupić uwagę na czymś innym. Dzięki zabawce takiej jak chodzący koń mechaniczny może się to na szczęście zmienić. Niejedna pociecha bardzo ucieszy się z takiego prezentu. Rodzic może natomiast zyskać satysfakcję, że oderwał ją od urządzeń elektronicznych. 

Oczywiście na samym początku trzeba zastanowić się, jaki model zabawki wybrać dla swojego dziecka. Na rynku dostępnych jest całkiem sporo modeli i rozmiarów, co sprawy wcale nie ułatwia. Kluczowe znaczenie ma, jak zawsze, rozmiar konia. Nie należy do tego podchodzić lekceważąco. Nie ma sensu kupowanie zabawek na wyrost.

Chodzące konie to zabawki, które w sprzedaży dostępne są w czterech rozmiarach - S, M, L oraz XL.

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Rozmiar S

Te najmniejsze są odpowiednie dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Odległość siedziska od podłoża wynosi wówczas 40 cm, a sugerowana waga malucha to 6-20 kg.

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Rozmiar M

 Większe zabawki mają rozmiar M. W tym przypadku siedzisko zlokalizowane jest na wysokości 56 cm. Przedział wagowy dziecka jest natomiast dokładnie taki sam. Jednak z zabawek w rozmiarze M powinny korzystać dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Rozmiar L

 Konie mechaniczne w wersji L są przeznaczone dla starszych dzieci. Są odpowiednie dla tych w wieku od 6 do nawet 12 lat. Minimalna waga pociechy to 25 kg, a maksymalna wynosi aż 65 kg. Siedzisko znajduje się tutaj na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Rozmiar XL

 Ponadto wyróżnia się chodzące konie w rozmiarze XL. Są to już zabawki bardzo duże dedykowane dzieciom powyżej 9. roku życia. Ich siedzisko znajduje się na wysokości około 80 cm od podłoża. Waga dziecka powinna wynosić od 25 do 90 kg. 

Powyższe wartości powinny pomóc się nieco zorientować w tym, jakiego wyboru należy dokonać. Jednak w zasadzie każde dziecko jest nieco inne. Jego waga czy wzrost mogą odbiegać o tych, które założył sobie producent.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie długości nóg malucha. Dopiero wówczas można przystąpić do wyboru zabawki w postaci chodzącego konia. Na szczęście każdy bez większego problemu powinien dobrać model odpowiedni dla swojej pociechy.

Okazuje się ponadto, że konie mechaniczne rosną razem z dziećmi. Wystarczy wymienić jeden rozmiar na drugi. W ten sposób niejeden maluch z pewnością zakocha się w prawdziwych koniach.

Jak wybrać chodzącego konia dla swojego dziecka?

Wiele osób zastanawia się jaką zabawkę chodzący koń wybrać dla swojego dziecka. Wybór oczywiście nie powinien być przypadkowy. W końcu chyba każdy rodzic chce, aby jego pociecha miała zapewnione wszystko, co najlepsze. Dorośli najchętniej sięgają po zabawki, które sprawiają dzieciom radość, a przy tym są naprawdę bezpieczne w użytkowaniu. Tak jest w przypadku solidnych produktów wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Takie zabawki nie rozpadają się zbyt szybko i nie stanowią dla maluchów zagrożenia. Wykorzystywać je z powodzeniem można przez długi czas. Kluczowe znaczenie powinny mieć tutaj certyfikaty i atesty. Dzięki nim można mieć pewność, że zabawka chodzący koń została w odpowiedni sposób przetestowana, sprawdzona. 

Z założenia to rodzic powinien znać swoje dziecko najlepiej. To w końcu on decyduje, co jest dla malucha dobre. To na dorosłych spoczywa również ciężar zakupu odpowiednich zabawek. Jednak czy wszyscy biorą w tym przypadku pod uwagę upodobania samych dzieci? To podstawa, aby były one naprawdę zadowolone.

Niezależnie od tego, czy kupowany jest koń chodzący zabawka, a może inny produkt, powinien być to sprzęt przeznaczony wyłącznie dla malucha. Warto zadbać o jego spersonalizowanie, dopasowanie do jego indywidualnych potrzeb. W ten sposób dziecko poczuje się naprawdę wyjątkowo. Niestety kilkulatka łatwo jest rozczarować. Małe dzieci są uważne i spostrzegawcze. Zauważają wszelkiego rodzaju niedoskonałości, które urastają w ich oczach do rangi ogromnych problemów. W ich przypadku zakup pierwszego lepszego konika mechanicznego nie ma sensu. Warto zastanowić się na spokojnie, który model przyniesie dziecku najwięcej radości. Znaczenia nie ma tak bardzo rozmiar, chociaż zabawkę trzeba dopasować do wzrostu pociechy. Liczą się głównie aspekty natury wizualnej.

Na szczęście zakupić bez większego problemu można chodzące konie zabawki o różnorodnym umaszczeniu. Do wyboru są modele białe, gniade czy kare. Dobrze jest się więc zastanowić, który przypadnie do gustu maluchowi. Idealna zabawka jest odpowiedzią na potrzeby dziecka.

Dlaczego wybór zabawek ma tak duże znaczenie?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, dlaczego wybór konia chodzącego dla dziecka jest tak istotny. W praktyce nie bez powodu stworzono różne wersje koników mechanicznych. Ich odpowiedni dobór ma duże znaczenie i to nie tylko z punktu widzenia rozwoju fizycznego dziecka, ale i psychologicznego. 

Jak wiadomo, na starcie warto zwrócić uwagę na rozmiar zabawki. Tutaj kluczowe znaczenie ma jego dopasowanie do danego dziecka. Są jednak osoby, które wybierają produkty większe, które z założenia mają służyć przez wiele lat. Nie jest to rozwiązanie dobre. Źle dobrany rozmiar sprawia, że maluch nie czuje frajdy z zabawy. Jazda na takim koniu nie jest dla niego komfortowa. Taka zabawka szybko odrzucana jest w kąt i staje się zupełnie bezużyteczna. Może też skutecznie kilkulatka zniechęcić do aktywności fizycznej.

W zasadzie konie chodzące to zabawki, które mają zachęcać do działania. Wpływają one istotnie na rozwój maluchów. Pozwalają na wykształcenie umiejętności zachowania prawidłowej postawy ciała. Uczą rytmu i angażują do pracy różne partie mięśni. Wzmacniają nogi, brzuch czy ręce. Sprawiają przy okazji, że dziecko ma ogromną frajdę z zabawy. Spędzać czas może nie tylko w domu, ale i na świeżym powietrzu. Oczywiście tylko pod warunkiem, że zakupiony zostaje właściwy rozmiar konia mechanicznego.

Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim utrzymanie odpowiednich proporcji między wysokością zabawki a osobą na niej siedzącą. W ten sposób możliwe jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Przecież żaden rodzic nie chce, aby jego pociecha była narażona na różnego rodzaju wady. Warto mieć to na uwadze także podczas kupowania zabawek dla dzieci.