Jaki koń dla dziecka? Odpowiednie dopasowanie zabawki ma duże znaczenie

W niedalekiej przeszłości hitem wśród zabawek dla dzieci był konik na biegunach. Każdy maluch marzył o tym, aby posiadać go w swoim domu i chociaż przez chwilę poczuć się, jak na prawdziwym koniu. Technologia jednak mocno poszła do przodu i dzisiaj ten klasyk wyparty został przez swoją ulepszoną wersję, a mianowicie koniki mechaniczne. Dużo mówi się o ich zbawiennym wpływie na zwiększenie aktywności dzieci, lecz niestety nie zaznacza się przy tym, że aby ten miał miejsce, zabawka musi zostać odpowiednio dobrana do swojego jeźdźcy. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na kwestii, jakiego konia dla dziecka wybrać.

Konik mechaniczny to doskonała zabawka dla dziecka. Potwierdzi to każdy, kto chociaż raz miał z nią styczność. Jej fenomen tkwi w tym, że zapewnia nie tylko dobrą zabawę, ale również wymusza na dziecku aktywność fizyczną, która w ostatnich latach została mocno ograniczona. Coraz więcej czasu najmłodsi spędzają w swoich domach i trudno ich przy tym odciągnąć od ekranów, które pochłaniają całą ich uwagę. Z konikiem mechanicznym problem ten zostaje rozwiązany niemal natychmiastowo. Z całą pewnością zainteresowanie Twojego dziecka skupi się właśnie na tym nabytku. Będzie szczęśliwe z tak wspaniałego prezentu, a Ty zyskasz satysfakcję, że obleganie komputera lub telewizora w końcu się skończyło.

Zanim jednak będzie to możliwe, musisz wiedzieć, jakiego konia dla dziecka wybrać. Nie bez powodu na rynku dostępnych jest wiele modeli i rozmiarów, które ten wybór znacznie utrudniają. Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar konia. Ten nie może być przypadkowy, dlatego z góry zrezygnuj z kupowania na wyrost.

Koniki mechaniczne występują w czterech rozmiarach – S, M, L i XL. Najmniejsza wersja zabawki przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wypadku odległość siedziska od podłoża wynosi 40 cm, a sugerowana waga dziecka to minimum 6 kg i maksymalnie 20 kg. Nieco większe są koniki w rozmiarze M. Tutaj siedzisko znajduje się na 56 cm, a przedział wagowy w stosunku do rozmiaru S nie ulega zmianie. Nieco inaczej sprawa ma się odnośnie do wieku. Producent sugeruje, aby z rozmiaru M korzystały dzieci znajdujące się pomiędzy 3, a 6 rokiem życia. Dostępna jest też wersja w rozmiarze L. Jest to produkt stworzony z myślą o starszakach. Zaleca się, aby była to zabawka dla dziecka w wieku od 6 do 12 lat. Minimalna waga to 25 kg, natomiast maksymalna to aż 65 kg. W tym rozmiarze siedzisko znajduje się na 67 cm. Dla tych największych dzieci stworzono też rozmiar XL. Są to bardzo duże konie, które powinno się użytkować powyżej 9 roku życia. Według tego, co podaje producent, siedzisko umieszczone jest 80 cm od podłoża, a waga dziecka powinna znajdować się w przedziale 25-90 kg.

 

Mamy dla Ciebie trafiony pomysł na oryginalny prezent dla dziecka!

Oczywiście wartości te pomogą Ci się w jakimś stopniu zorientować, jaki rozmiar wybrać, lecz pamiętaj, że ostatecznie każde dziecko jest inne. Wobec tego jego wzrost oraz waga w poszczególnych etapach życia mogą odbiegać od tego, co podaje producent. Najlepiej zmierz długość nóg swojego dziecka i dopiero wtedy dopasuj rozmiar konia. Duża różnorodność rozmiarów sprawia, że zabawka znajdzie uznanie zarówno wśród maluchów, jak i starszaków. Zabawa nie musi się kończyć wtedy, kiedy Twoje dziecko wyrośnie z jednej wersji, gdyż koniki mechaniczne rosną wraz z nim i wystarczy jedynie zmienić rozmiar na większy. Być może właśnie w ten sposób sprawisz, że Twój maluch zapała miłością do koni i w przyszłości będzie chciał przesiąść się na żywy egzemplarz.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki koń będzie najlepszy dla dziecka, pamiętaj też, że wybór nie może być przypadkowy. Każdy chce dla swoich najbliższych wszystkiego, co najlepsze. To właśnie do rodziców należy więc zadanie dostarczania dzieciom zabawek, które nie tylko sprawią im radość, ale też zagwarantują bezpieczeństwo. Jest to możliwe tylko wtedy, jeżeli postawisz na solidny produkt wykonany z trwałych materiałów. Dzięki temu zabawka nie rozpadnie się i nie zagrozi dziecku. Jednocześnie będzie też służyła przez długi czas, przez co unikniesz płaczu swojej pociechy spowodowanego uszkodzeniem kompana dobrej zabawy. Przede wszystkim zwróć uwagę na certyfikaty i atesty. To właśnie dzięki nim wiesz, że produkt został odpowiednio przetestowany.

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie zabawki najwyższej jakości. Jeżeli szukasz oryginału, to nie mogłeś trafić lepiej. Koniki, które oferujemy, pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Dajemy Ci przy tym gwarancję, że spełniają nawet najbardziej rygorystyczne, międzynarodowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. Decydując się na zakup, zyskujesz praktyczną zabawkę dla dziecka wykonaną z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Solidna, stalowa konstrukcja gwarantuje wytrzymałość oraz niezawodność podczas niezapomnianej zabawy.

Kto lepiej zna swoje dziecko jak nie rodzic? To właśnie Ty decydujesz, co jest dla niego najlepsze oraz podejmujesz ostateczną decyzję co do tego, którą zabawkę kupić. Czy jednak bierzesz przy tym pod wgląd jego upodobania? Tak? To świetnie, wiesz już co robić! Jeżeli jednak nie, to z chęcią Ci to wyjaśnimy.

Niezależnie od tego, czy kupujesz dla dziecka konik mechaniczny, czy też inną zabawkę, jest to produkt przeznaczony wyłącznie dla niego. Musisz więc zadbać o to, aby był maksymalnie spersonalizowany pod jego potrzeby. Tym sposobem sprawisz, że poczuje się wyjątkowo, gdyż dostanie prezent, o którym marzyło od dawna. Pamiętaj, że dziecko bardzo łatwo rozczarować, a dodatkowo jest ono bardzo spostrzegawcze. To, co dla Ciebie jest nieistotne, dla niego może stanowić olbrzymi problem. Wobec tego nie wystarczy jedynie zakupić pierwszego z brzegu konika. Pomyśl o tym, z którego modelu Twoje dziecko ucieszy się najbardziej. Nie chodzi tutaj tylko o rozmiar, który jak już wiesz, musisz dopasować do jego wzrostu, ale przede wszystkim o aspekty wizualne.

W ofercie naszego sklepu otrzymasz koniki o różnym umaszczeniu. Gniady, kary, biały – zastanów się, jakie kolory lubi najbardziej. Dobrze dobrana zabawka, musi odzwierciedlać to, czego oczekuje dziecko. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dobrze się zastanów, czy to jest właśnie ten produkt. Nawet jeżeli, sam uważasz inaczej, nie zmuszaj pociechy do wybrania innej wersji, która Twoim zdaniem jest dużo lepsza. Pozwól jej zdecydować samemu, a jednocześnie poczuć, że jej zdanie też jest bardzo ważne.

Po tym wszystkim, co przeczytałeś wyżej, zastanawiasz się pewnie, dlaczego kwestia tego, jakiego konia dla dziecka wybrać jest tak ważna. Pragniemy raz na zawsze rozwiać Twoje wątpliwości i poruszyć również i ten problem. Otóż nie bez powodu stworzone zostały różne wersje koników mechanicznych. Ich właściwy dobór jest konieczny zarówno z fizycznego, jak i psychologicznego punktu widzenia.

W pierwszej kolejności zacznij od rozważań na temat rozmiaru. Jak już wiesz, musisz go odpowiednio dopasować do dziecka. Wiele osób myśli jednak, że różnorodność rozmiarów wynika tylko i wyłącznie z próby otrzymania korzyści producenta. Uważają, że lepiej zakupić większy produkt, który starczy na dłużej, niż co chwilę wymieniać zabawkę na większy model. Niestety jest to błędne rozumowanie. W rzeczywistości źle dobrany rozmiar sprawia, że korzystanie z zabawki nie jest już tak wygodne. Dziecko traci przy tym radość z dobrej zabawy, a tym samym konik staje się bezużyteczny. Tym sposobem można też na długo zniechęcić dziecko do aktywności, a przecież nie o to Ci chodzi.

Koniki mechaniczne mają zachęcać do działania. Wpływają na rozwój dziecka i uczą zachowywać prawidłową postawę i rytm. Do tej pracy angażowane są liczne grupy mięśniowe, dzięki czemu wzmacniają się ręce, nogi, mięśnie brzucha i kręgosłup. Jednocześnie dziecko ma frajdę i świetnie spędza czas niezależnie od tego, czy znajduje się w domu, czy na świeżym powietrzu. To wszystko możesz utracić, jeżeli odpowiednio nie dopasujesz konika do dziecka. Zły dobór zabawki do wzrostu może spowodować, że skutek będzie zupełnie inny, niż tego oczekiwałeś.

Przede wszystkim utrzymywanie odpowiednich proporcji pomiędzy wysokością konia a jeźdźcem jest ważne w kształtowaniu postawy dziecka. Kupując źle dobrany produkt, ryzykujesz tym, że będzie ono narażone na wystąpienie różnego rodzaju wad. Problem ten uważany jest już za tak powszechny, że zyskuje miano choroby cywilizacyjnej. Wynika głównie ze zbyt małej aktywności fizycznej u najmłodszych. Zadaniem koników mechanicznych jest wyeliminowanie tego czynnika, dlatego nie pozwól, aby odbyło się to w sposób nieprawidłowy. Źle dobrany rozmiar dotyczy  zarówno zbyt niskich, jak i zbyt wysokich koników.

Zwróć również uwagę na rozwój psychologiczny dziecka. Ten nie będzie prawidłowy, jeżeli nie pozwolisz mu decydować za siebie. Nie wmuszaj mu na siłę produktu, który podoba się Tobie. Przez takie działanie sprawisz, że w życiu dorosłym nie będzie umiało samodzielnie podejmować decyzji. Nawet najmniejszy problem będzie mu sprawiał olbrzymie trudności i zacznie szukać wsparcia u innych.

Potrzeba niezależności i samodzielności budzi się już u pięcioletnich dzieci. Nie próbuj jej ograniczać. Pozwól dziecku być szczęśliwym, a jednocześnie naucz czegoś nowego. Dzięki temu poczuje się ważne, a jednocześnie odpowiedzialne za swoje decyzje i konsekwencje, jakie się z nimi wiążą.

Oczywiście nie musisz pozwalać na to, aby jego wybór dotyczył każdego szczegółu. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestię wizualne. W przypadku producenta kieruj się już własną wiedzą. Dobierz produkt bezpieczny i wartościowy, a nasz sklep zajmie się całą resztą. W asortymencie znajdziesz wiele modeli koni mechanicznych, z których każde dziecko będzie miało co wybrać. Podaruj mu wyjątkowy upominek, z którym przeniesie się do krainy kreatywnej zabawy. Teraz już wiesz, jaki koń będzie najlepszy dla Twojego dziecka. Nie zapominaj o tym, czego się dowiedziałeś i postaraj się wcielić to w życie.

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Koń mechaniczny dla najmłodszych dzieci

Rozmiar S będzie odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wariancie siedzisko znajduje się na wysokości ok. 40 cm. Nadaje się dla maluchów ważących maksymalnie 20 kg

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Koń mechaniczny dla dzieci od 3 do 6 lat

Większy konik, czyli ten w rozmiarze M, ma siedzisko umiejscowione na wysokości 56 cm. Mimo że przedział wagowy jest taki sam jak w przypadku mniejszego wariantu, jest on polecany dla dzieci od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Koń mechaniczny dla dzieci od 8 do 12 lat

Nieco starszym pociechom proponujemy konie mechaniczne w rozmiarze L. Powstały z myślą o dzieciach od 6 do 12 lat. Przedział wagowy jest naprawdę spory, gdyż mieści się on od 25 do 65 kg. Siedzisko znajduje się na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Koń mechaniczny dla starszaków

W naszym sklepie znajdziesz także konie w rozmiarze XL, które sprawdzą się dla dzieci powyżej 9 roku życia. Ich siedziska zlokalizowane są ok. 80 cm od podłoża. Mogą być użytkowane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg.