Koń mechaniczny – zabawka idealna?

konik mechaniczny Amber rozmiary

Wiele osób pamięta popularne przed laty koniki na biegunach. Były one drewniane, często ręcznie malowane, umieszczone na masywnych płozach. Często wykorzystywano je przez całe pokolenia. Dzisiaj nieco odeszły one do lamusa, bo stawia się na rozwiązania nieco bardziej nowoczesne. Przykładem są zabawki w postaci koni mechanicznych. To ciekawa alternatywa dla klasycznych koni na biegunach. Co warto na ich temat wiedzieć?

Wiele osób zadać może sobie pytanie, czym właściwie jest zabawka koń mechaniczny. To produkt, na którym można jeździć. Sprzedawany jest w kilka różnych rozmiarach do wyboru. Sprawdza się w przypadku dzieci w wieku od kilku l do 10-12 lat. Na pierwszy rzut oka koń wygląda jak pluszak, ale z siodłem i uzdą. Pod jego kopytami zlokalizowane są kółka, a przy uszach uchwyty do sterowania. Zabawka ta daje dzieciom sporo frajdy. Nie trzeba jej ładować czy regularnie wymieniać baterii. Koń sterowany jest poprzez ruchy wznoszenia się i opadania. Naprawdę nie jest zbyt skomplikowany w obsłudze.

Konie mechaniczne to zabawki, które mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim są one wygodniejsze od standardowych koników na biegunach. Ich siedziska są wykonywane z miękkich materiałów, a więc dziecko nie odczuwa podczas zabawy żadnego dyskomfortu. Są to ponadto zabawki stabilne i bezpieczne w użytkowaniu, co ma dla rodziców ogromne znaczenie. 

Zabawka koń mechaniczny nie ma płóz, a więc maluch nie może jej zbyt mocno rozbujać. Wyposażona jest natomiast w kółka, które pozwalają na przemieszczanie się po podłożu. Dziecko uczy się w ten sposób koordynacji ruchowej i zyskuje większą świadomość swojego ciała. Poprawie ulega jego integracja sensoryczna. Stymulowane są ponadto różne zmysły. Maluch może rozwijać swoją wyobraźnię. W końcu zabawę z koniem mechanicznym w roli głównej można uzupełnić o opowieści o rycerzach czy księżniczkach. Sporo dzieci konie mechaniczne traktuje nawet jak prawdziwe zwierzęta. To więc świetny sposób na naukę odpowiedzialności.

Wiele osób utożsamia klasyczne koniki na biegunach z zabawkami przeznaczonymi dla najmłodszych dzieci. Jednak konie mechaniczne sprawdzają się w przypadku pociech w każdym wieku. Na pierwszy rzut oka nie wyglądają one jak klasyczne zabawki. Są naprawdę realistyczne i efektowne wizualnie. Nie mają oparć, a więc powinny z nich korzystać maluchy potrafiące stabilnie siedzieć. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku dopasowanie rozmiaru zabawki do wzrostu dziecka. Koń mechaniczny nie może być zbyt wysoki. Ewentualny upadek skutecznie zniechęci bowiem malca do zabawy.
Koń mechaniczny to zabawka, która z pewnością skutecznie zachęci niejednego dziecko do ruchu. Maluchy lubią aktywność fizyczną, która jest połączona właśnie z zabawą. Rozwijają wówczas koordynację ruchową i ćwiczą swoje mięśnie. Zabawki tego typu są idealnym wyborem, gdy malec ma przyszłości trenować jazdę konną. Dzięki nim może on poznać prawidłową postawę jeźdźca i nauczyć się właściwego rytmu jazdy. Koniki mechaniczne pobudzają ponadto wyobraźnię, co także jest niezwykle istotne.
W jakich miejscach można wykorzystywać konie mechaniczne?
Nie wszyscy wiedzą o tym, że konie mechaniczne są zabawkami, którymi bawić się można nie tylko w domu czy mieszkaniu. Ich kółka są bowiem wykonane z gumy, która nie rysuje podłogi czy parkietu. Jednak równie dobrze sprawdzają się na betonie lub asfalcie. Unikać należy jedynie żwiru czy piasku, bo zabawka tego typu do takiego podłoża nie jest przystosowana. Dziecko może się wówczas przewrócić i potłuc. Warto też pamiętać o tym, że konie mechaniczne nie mają hamulców. Najlepiej więc poruszać się nimi po raczej płaskiej i równej powierzchni. my przekonani, że nie!
Nauka i zabawa w jednym

Nie da się ukryć, że koń mechaniczny to zabawka mająca ogrom zalet. Dziecko, które zasiada na nim, musi nauczyć się utrzymywania równowagi. Stabilna postawa ciała to w tym przypadku podstawa. Bez niej maluch w czasie jazdy może wypaść z siodła. Dodatkowo trakcie zabawy dziecko obserwuje swoje ciało i jego zachowanie. Nie ma do dyspozycji oparć i podpórek, a więc musi samodzielnie zachować odpowiednią pozycję. W praktyce nauka balansowania ciałem wpływa pozytywnie na rozwój błędnika. To przekłada się też na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. 

Zabawki takie jak konie mechaniczne wpływają ponadto pozytywnie na rozwój u dzieci zdolności motorycznych. Nie są one w żaden sposób zasilane, a więc wprawić je można w ruch, wykorzystując do tego własną siłę. Dziecko, które chce przemieszczać się po danej powierzchni, musi wykonywać rytmiczne ruchy w przód i w tył. Aktywizuje przy tym wszystkie partie swoich mięśni, nawet te, które na co dzień nie są zazwyczaj używane. Maluch uczy się też świadomości swojego ciała. Widzi, że każdy jego ruch wpływa na konia i sposób jego poruszania. Koniki mechaniczne są w praktyce pewną formą aktywności fizycznej. Ta oczywiście jest podstawą do zachowania prawidłowej postawy ciała.

Świetny sposób na pobudzenie kreatywności i wyciszenie się
Mamy dla Ciebie trafiony pomysł na oryginalny prezent dla dziecka!

Konie mechaniczne to zabawki, które nie służą jedynie do samej jazdy. Dzięki nim maluch może zabawkę traktować jak zwierzaka. To dla najmłodszych dzieci ogromna atrakcja. Czasami pociechy przelewają wręcz swoją miłość na koniki. Czeszą je, czyszczą czy karmią, oczywiście wyimaginowanymi smakołykami. To dla malców forma zabawy. Uczą się w ten sposób dbać o zwierzę i wykształcają w sobie poczucie odpowiedzialności za drugą istotę.

Dodatkowo nie da się ukryć, że jazda na koniu mechanicznym zabawce sprawia, że dziecko przenosi się do innego świata. Może udawać rycerza czy kowboja, a przy okazji tworzyć w swojej głowie różne ciekawe historie.

Koń mechaniczny to zabawka wyjątkowa. Dostarcza dzieciom sporą dozę rozrywki. Maluch, który siedzi na siodle, czuje się jak na prawdziwym wierzchowcu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że jest to także świetny sposób na wyciszenie się. Dotyczy to przede wszystkim pociech, które są mocno zdenerwowane. Dzięki takiej zabawce, jaką jest koń mechaniczny, można skutecznie skupić uwagę dziecka na czymś innym i go ukoić. Są to produkty, które niewątpliwie u najmłodszych wzbudzają ogromne zainteresowanie. Sprawiają, że zapominają one szybko o powodach swojej złości.

Zabawka koń mechaniczny - idealny prezent na różne okazje

Konie mechaniczne to zabawki, które przez dzieci są bardzo lubiane. Chętnie wybierają je dla swoich pociech rodzice i trudno się temu dziwić. Jest to świetny prezent na różne okazji. Produkty te za sprawą swojej atrakcyjnej formy wręcz zachęcają maluchy do dużej aktywności fizycznej. Są doskonałym wyborem w przypadku dzieci, które mają pewne wady postawy. Sprawdzają się również u tych, które na co dzień trudno jest oderwać od ekranu telewizora czy komputera. Koń mechaniczny to zabawka, która pozwala maluchowi na wypracowanie prawidłowej postawy swojego ciała. Rozwija koordynację ruchową i pobudza wyobraźnię. Dzieci w różnym wieku uwielbiają koniki mechaniczne.

Jakiego konia mechanicznego wybrać dla swojego dziecka?

Chyba już nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że koń mechaniczny to zabawka wyjątkowa. Potwierdzić to może każdy, kto się z nią spotkał. Zapewnia doskonałą zabawę, a przy tym zachęca malucha do podjęcia aktywności fizycznej. Z tym niestety wśród młodego pokolenia nie jest najlepiej. Dzieci coraz więcej czasu spędzają w domach przed komputerami i telewizorami. Te pochłaniają ich uwagę w pełni. Na szczęście koń mechaniczny ten problem rozwiązuje błyskawicznie. Sprawia, że zainteresowanie malca przenosi się ze świata wirtualnego do świata realnego. To oczywiście świetna informacja dla wszystkich rodziców. 

Powstaje jednak pytanie, jakiego konia mechanicznego wybrać dla swojej pociechy? Okazuje się, że wybór na rynku wcale nie jest mały. Znaleźć można modele w różnych rozmiarach czy kolorystyce. Oczywiście wymiary mają tutaj znaczenie kluczowe. Produkt nie może być dla dziecka zbyt duży – nie ma sensu kupowanie zabawek na zapas.

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Koń mechaniczny dla najmłodszych dzieci

Rozmiar S będzie odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wariancie siedzisko znajduje się na wysokości ok. 40 cm. Nadaje się dla maluchów ważących maksymalnie 20 kg

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Koń mechaniczny dla dzieci od 3 do 6 lat

Większy konik, czyli ten w rozmiarze M, ma siedzisko umiejscowione na wysokości 56 cm. Mimo że przedział wagowy jest taki sam jak w przypadku mniejszego wariantu, jest on polecany dla dzieci od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Koń mechaniczny dla dzieci od 8 do 12 lat

Nieco starszym pociechom proponujemy konie mechaniczne w rozmiarze L. Powstały z myślą o dzieciach od 6 do 12 lat. Przedział wagowy jest naprawdę spory, gdyż mieści się on od 25 do 65 kg. Siedzisko znajduje się na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Koń mechaniczny dla starszaków

W naszym sklepie znajdziesz także konie w rozmiarze XL, które sprawdzą się dla dzieci powyżej 9 roku życia. Ich siedziska zlokalizowane są ok. 80 cm od podłoża. Mogą być użytkowane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg.

Oczywiście wybór odpowiedniego rozmiaru to nie wszystko. Dla rodziców zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Warto więc zwrócić uwagę na to, z czego zabawka koń mechaniczny jest wykonana. Należy stawiać w tym przypadku na materiały trwałe i bardzo solidne. Wówczas można mieć pewność, że produkt nie rozpadnie się i nie będzie stanowić dla pociechy żadnego zagrożenia. Dodatkowo zabawka będzie służyć przez długi czas. Nie ma ryzyka, że szybko się zepsuje i spowoduje u dziecka smutek. Dlatego tak istotne są różnego rodzaju atesty czy certyfikaty. Dają one pewność, że koń mechaniczny został kompleksowo przetestowany. 

Na koniec pozostaje kwestia wyglądu, która dla maluchów ma ogromne znaczenie. Do wyboru są konie białe, kare czy gniade. Nie można tutaj sugerować się tylko własnym gustem. W końcu zabawka ma podobać się przede wszystkim dziecku. Należy więc znać jego upodobania w tym zakresie. Można też zapytać go o zdanie.