Mechaniczny koń – zabawka do jazdy, którą dzieci kochają

Chyba każdy wie, że nie ma dziecka, które nie lubiłoby różnego rodzaju zabawek. Dawniej były one przede wszystkim drewniane, często bogato malowane. Dzisiaj wybór w tym zakresie na rynku jest znacznie większy. Zabawki zachwycają różnorodnością form i kolorystyki. Są często elektroniczne i interaktywne – grają melodie i się świecą.  Jednak wiele z nich trudno nazwać wyjątkowymi. Warto wybierać dla swoich dzieci zabawki naprawdę oryginalne i jedyne w swoich rodzaju. Przykładem może być na pewno mechaniczny koń zabawka do jazdy. Co to takiego i jakie są jego zalety?

Okazuje się, że wybór właściwych zabawek dla dzieci wcale nie jest zadaniem prostym. Oczywiście zakupiony produkt powinien przyciągać uwagę dziecka. To jest najważniejsze. Jednak sam wygląd to nie wszystko. Tak naprawdę na oryginalność i wyjątkowość zabawek wpływa sporo różnych czynników. 

Dobra zabawka musi być przede wszystkim w 100% bezpieczna dla malucha. Powinna mieć odpowiednie certyfikaty i atesty, które potwierdzają jej wysoką jakość. Warto stawiać na produkty solidne, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka. Zabawki nie powinny przy tym stanowić jedynego źródła jego rozrywki. Najlepsze są te, które jednocześnie bawią i uczą. Wpływają na zmysły, rozwijają kreatywność czy ćwiczą zdolności manualne. 

Godne polecenia zabawki pobudzają wyobraźnię dzieci. To oczywiście pozwala im się świetnie bawić, ale i wpływa na ich prawidłowy rozwój. Rodzice powinni wybierać produkty, które zachęcają pociechy do aktywności fizycznej. W dobie komputerów i smartfonów jest to bardzo istotne. Dobrze sprawdzają się zabawki uniwersalne, a więc odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Wykorzystywać je można bowiem przez dłuższy czas. Przykładem są mechaniczne konie – zabawki  do jazdy. 

Wielu rodziców poszukuje zabawek, które są wyjątkowe i oryginalne. Mają być one efektowne wizualnie, a przy tym stymulujące malucha. Dobrym wyborem na pewno będzie w tym przypadku mechaniczny koń, a więc zabawka do jazdy. Co to takiego?

To zabawka, która łączy w sobie ładny wygląd z funkcjonalnością. Jest wykonana z miękkiego w dotyku i delikatnego pluszu, który zapewnia maluchom pełny komfort użytkowania. Na pierwszy rzut oka wygląda jak prawdziwy koń, co jest dla dzieci nie lada atrakcją. Malec zwierzę może pielęgnować i karmić. W ten sposób uczy się odpowiedzialności, a przy okazji ćwiczy swoją wyobraźnię. Dodatkowo taki konik mechaniczny daje namiastkę prawdziwej jazdy konnej. Sprawia, że pociecha uczy się prawidłowej postawy ciała i rozwija koordynację ruchową. 

Czym właściwie jest koń zabawka do jazdy? Konik mechaniczny zwany inaczej ponycycle to produkt przeznaczony dla dzieci w wieku do około 12-13 lat. Do jego produkcji wykorzystywane są klasyczne metody wykonywania zabawek mechanicznych. Nie potrzebuje on podłączenia do prądu. Nie jest także zasilany bateryjnie. Koń wprawiany jest w ruch jedynie za sprawą mięśni dziecka, które na jego grzebienie naprzemiennie wznosi się i opada.  

Koniki mechaniczne zwracają na siebie uwagę swoim designem. Nie sposób przejść obok nich obojętnie. Są to zabawki bardzo efektowne wizualnie. W zasadzie na pierwszy rzut oka nie różnią się one mocno od prawdziwych zwierząt. Mają miękkie w dotyku futerko pluszowe, a na górze wygodne siodełko. Pod kopytami zlokalizowane są kółka, a przy uszach uchwyty służące do skręcania. Zabawka ta nie ma natomiast hamulców. Dlatego należy wykorzystywać ją na terenie raczej prostym, pozbawionym wybojów. 

Mechaniczny koń to świetna zabawka to jazdy. Stanowi świetny pomysł na prezent dla malucha. Powstaje jednak pytanie, jaki model dla niego wybrać? Kluczowe znaczenie ma wzrost i waga dziecka. Produkt dostępny jest w czterech rozmiarach  – S, M, L i XL. Każdy ma inną wysokość siedziska czy maksymalny udźwig. Warto to wziąć pod uwagę przy zakupie konia mechanicznego. 

Kolejną istotną kwestią jest to, gdzie na takiej zabawce można jeździć? Okazuje się, że doskonale sprawdzi się ona nie tylko w domu, ale i zewnątrz. Bez problemu można poruszać się koniem np. po asfalcie czy betonie. Unikać należy jedynie piasku czy żwiru, aby dziecko się nie przewróciło. Co ciekawe, nie trzeba też obawiać  się zarysowania parkietu lub paneli podłogowych. Kółka zabawki są bowiem wykonane z transparentnej gumy, która nie pozostawia po sobie żadnego śladu. 

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Koń mechaniczny dla najmłodszych dzieci

Rozmiar S będzie odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wariancie siedzisko znajduje się na wysokości ok. 40 cm. Nadaje się dla maluchów ważących maksymalnie 20 kg

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Koń mechaniczny dla dzieci od 3 do 6 lat

Większy konik, czyli ten w rozmiarze M, ma siedzisko umiejscowione na wysokości 56 cm. Mimo że przedział wagowy jest taki sam jak w przypadku mniejszego wariantu, jest on polecany dla dzieci od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Koń mechaniczny dla dzieci od 8 do 12 lat

Nieco starszym pociechom proponujemy konie mechaniczne w rozmiarze L. Powstały z myślą o dzieciach od 6 do 12 lat. Przedział wagowy jest naprawdę spory, gdyż mieści się on od 25 do 65 kg. Siedzisko znajduje się na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Koń mechaniczny dla starszaków

W naszym sklepie znajdziesz także konie w rozmiarze XL, które sprawdzą się dla dzieci powyżej 9 roku życia. Ich siedziska zlokalizowane są ok. 80 cm od podłoża. Mogą być użytkowane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg.

Jakie są korzyści z mechanicznego konia - zabawki do jazdy?

Z całą pewnością jazda na koniu mechanicznym to świetny sposób, aby zachęcić swoje dziecko do regularnej aktywności fizycznej. To bardzo ważne w przypadku tych dzieci, które na co dzień sporo czasu spędzają przed ekranem komputera lub telewizora. Ponycycle sprawdzi się także u dzieci, które mają zdiagnozowane wady postawy. Dzięki konikowi mechanicznemu maluch ćwiczy swoje mięśnie, a przy okazji rozwija koordynację ruchową. Uczy się utrzymywania równowagi. Nie da się ukryć, że taka zabawka przyda się wówczas, gdy dziecko w przyszłości ma jeździć konno. Pozwala ona na wypracowanie prawidłowej postawy jeździeckiej czy nauczenie się właściwego rytmu jazdy. 

Podstawowe zalety koni mechanicznych do zabawy
Dziewczynka na duzym koniu Remaju

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach znalezienie odpowiedniej zabawki dla dziecka nie jest zadaniem prostym. Wprawdzie wybór na rynku jest ogromny, ale często są to produkty niskiej jakości lub takie, które nic do rozwoju malucha nie wnoszą. Tymczasem nie o to chodzi. Dobre zabawki nie tylko bawią, ale i uczą. Tak jest w przypadku koni mechanicznych – zabawek do jazdy. Co trzeba o nich wiedzieć? Jakie mają zalety? 

Ponycycle szybko podbiły serca wielu dzieci i ich rodziców. Trudno się temu dziwić. Są to zabawki, które powinny spodobać się wielu brzdącom. Są wyjątkowe i oryginalne, estetyczne i bardzo funkcjonalne. Ich mechanizm opiera się w całości na ruchu dziecka. Musi ono unosić się i opadać na siodle, tak jak ma to miejsce w przypadku prawdziwego konia. W czasie jazdy na koniu mechanicznym aktywowane są w zasadzie wszystkie partie mięśniowe. To dla prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka ma ogromne znaczenie. Kierunek ruchu można ustawić za pomocą uchwytów znajdujących się w okolicach uszu wierzchowca. 

Nie da się ukryć, że mechaniczny koń to zabawka do jazdy, która wręcz zachwyca swoim wyglądem. Jest wykonana w dużej mierze z miłego w dotyku i bardzo wytrzymałego pluszu. To materiał, który nie uczula. Produkt ma ogon i grzbiet – można je czesać bez obaw o przypadkowe uszkodzenie. To nie lada atrakcja dla wielu maluchów. Mechanicznym koniem opiekować się można jak prawdziwym zwierzęciem. W ten sposób dziecko może nauczyć się odpowiedzialności za drugą istotę. 

Świetna zabawka dla dzieci w każdym wieku - koń mechaniczny

Klasyczne konie na biegunach są przeznaczone głównie dla najmniejszych dzieci. W przypadku koni mechanicznych wcale tak nie jest. Są one odpowiednie dla maluchów także nieco większych. Z czego to wynika? Przede wszystkim nie są to zwyczajne zabawki – prezentują się bardzo realistycznie. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak prawdziwe zwierzęta. Nie mają oparć, a więc są odpowiednie dla dzieci potrafiących już samodzielnie i stabilnie siedzieć. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby z koniem oswajać już małego brzdąca. Zawsze najważniejsze jest wybranie konia odpowiedniego do wieku i wzrostu dziecka. Nie może być on zbyt wysoki, gdyż wówczas o upadek nie jest trudno. To oczywiście może skutecznie zniechęcić do dalszej zabawy. 

Mechaniczny koń - zabawka do jazdy idealna na prezent

Przed laty bardzo popularnymi zabawkami były drewniane konie na biegunach. Pisano zresztą nawet o nich piosenki. Dzisiaj raczej się już ich nie używa, a przynajmniej nie w klasycznej formie. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast mechaniczne konie na kółkach. Nie mają one podpórek i oparć. Dlatego też są one odpowiednie dla dzieci, które umieją już samodzielnie siedzieć. Stanowią one świetny pomysł na prezent. 

Przede wszystkim koniki mechaniczne to zabawki naprawdę ponadczasowe. Nigdy nie wyjdą z mody i nigdy nie zaczną się nudzić. Zapewniają dzieciom świetną zabawę na wiele godzin. Jednocześnie zachęcają do aktywności fizycznej, co także jest bardzo istotne. Do jazdy na koniu potrzebne jest bowiem użycie siły mięśni. Maluchy przy okazji uczą się koordynacji ruchowej i nabywają prawidłową postawę ciała. Mogą znacznie rozwinąć swoją wyobraźnię. Jak widać, tylko z pozoru konie są zabawkami prostymi i mało skomplikowanymi. 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Koń mechaniczny to zabawka do jazdy, która daje dzieciom sporo frajdy. Dla rodziców najważniejsza jest jednak zawsze kwestia bezpieczeństwa ich pociech. Dlatego wybór zabawki nie powinien być nigdy przypadkowy. Musi być to produkt wykonany z materiałów solidnych, wytrzymałych i trwałych. Wówczas można mieć pewność, że zabawka przypadkowo się nie zepsuje lub nie ulegnie uszkodzeniom groźnym dla malca. Niezwykle istotne są certyfikaty i atesty, które ma dany koń mechaniczny. Stanowią one gwarancję tego, że jest on dobrze przetestowany. Inną ważną kwestią jest dopasowanie zabawki do wzrostu czy wagi dziecka. 

Warto wybierać konie mechaniczne renomowanych marek, które są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Są to zabawki, które z powodzeniem wykorzystywać można przez długie lata. Sprawdzą się one w przypadku rodzeństwa czy nawet dwóch pokoleń dzieci. 

Jakiego konia mechanicznego wybrać dla swojego dziecka?

Wiadomo już, że przy zakupie zabawek najważniejsze jest bezpieczeństwo. Należy stawiać na produkty solidne, wykonane z materiałów wysokiej jakości i certyfikowane. Dla dzieci jednak bardzo ważny jest również wygląd czy kolorystyka. Konie mechaniczne bywają różne np. białe, gniade czy kare. Warto przy podejmowaniu decyzji stawiać na zabawki, które wpisują się w upodobania pociech. W końcu to przede wszystkim one mają być zadowolone.