Nie wiesz, jaki prezent dla przedszkolaka będzie strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy!

Urodziny Twojego dziecka to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny – oto Wasz maluch rozpoczyna kolejny, wyjątkowy rok swojego życia! Taki moment zasługuje na szczególną oprawę, warto więc dołożyć starań, aby uszczęśliwić solenizanta. Jeżeli jesteś rodzicem dziecka w wieku przedszkolnym, wiesz, jak trudno jest kupić odpowiedni podarunek, który spełni jego wszystkie oczekiwania. Na co więc należy zwracać uwagę, wybierając prezent dla przedszkolaka? Który z upominków może okazać się najlepszym pomysłem i dlaczego? Odpowiedzi znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Dzieckiem w wieku przedszkolnym nazywa się dzieci znajdujące się w przedziale wiekowym od 3 do 7 lat. Jest to wyjątkowy i szczególny czas w rozwoju, który przebiega bardzo dynamicznie. Nie bez powodu nazywany jest przez niektórych „złotym wiekiem” – to właśnie wtedy młody człowiek nabywa wielu doświadczeń w każdej sferze swojego życia.

Dzieci w wieku przedszkolnym każdego dnia uczą się czegoś nowego. Najlepszym sposobem na poznawanie otaczającego je świata jest przede wszystkim doświadczenie. Dlatego tak chętnie bawią się w błocie, pomagają w kuchni, obserwują zwierzęta i wymyślają zabawy „na niby”. Te wszystkie z pozoru błahe sprawy są dla nich niezwykle ważne, gdyż stanowią sposób na poznanie zasad panujących we współczesnym świecie. W tym wieku kształtują się także zamiłowania artystyczne – maluch odkrywa, że sztuka jest doskonałym sposobem na wyrażenie siebie.

Dziecko w wieku przedszkolnym to prawdziwy wulkan energii! Może biegać, skakać i spędzać długie godziny na placu zabaw, w ogóle się przy tym nie męcząc. Cechuje je także niestabilność emocjonalna – łatwo więc przechodzi od śmiechu do płaczu – i na odwrót. Wiek przedszkolny to czas, w którym maluch uczy się, jak być częścią grupy. Dowiaduje się, jak należy się zachowywać, wyrażać swoje emocje i jak nawiązywać nowe przyjaźnie.

Wiek przedszkolny to także moment intensywnego rozwoju w zakresie funkcji poznawczych, takich jak pamięć, koncentracja czy uwaga. Dziecko rozpoczynające naukę w przedszkolu zazwyczaj zna nazwy kolorów, podstawowe pojęcia i być może kilka liczebników – kończąc zaś edukację w tej placówce, recytuje wiersze, śpiewa piosenki, potrafi pisać, czytać i liczyć! Jak widać, w ciągu tych kilku lat następuje ogromny przełom. Warto mieć to na uwadze także podczas poszukiwań idealnego prezentu dla przedszkolaka.

Chcąc kupić prezent dla przedszkolaka, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, niezależnie od tego, czy szukasz podarunku dla własnej pociechy, czy też dla dziecka znajomych lub kogoś z rodziny. Jakimi zatem kryteriami się kierować?

Gdy chcesz wybrać idealny prezent, musisz przede wszystkim określić, jaką kwotę jesteś w stanie na niego przeznaczyć. Ustalenie górnej granicy cenowej znacznie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji, a także pomoże w zawężeniu obszaru poszukiwań.

Jak już wiesz, przedszkolakiem nazwiemy zarówno trzylatka, jak i pięciolatka. Pomiędzy nimi jest spora różnica w zakresie upodobań, zainteresowań, a przede wszystkim możliwości. Dlatego właśnie wiek jest tak ważny i musisz go wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań prezentu. Na szczęście w opisie poszczególnych zabawek znajdziesz informację dotyczącą tego, od ilu lat można ich używać – i warto się kierować tą wiedzą.

Umiejętności i możliwości małego dziecka

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Dlatego właśnie maluch w odpowiednim dla siebie czasie nabywa poszczególnych umiejętności – zarówno w rozwoju poznawczym, jak i fizycznym. Jeżeli jesteś rodzicem solenizanta, łatwo zaobserwujesz, co już potrafi, a co jeszcze sprawia mu trudności. Gdy jednak poszukujesz prezentu dla innego dziecka – warto zapytać o to jego opiekunów. W ten sposób możesz uniknąć prezentowej wpadki, dając maluchowi coś, do czego jeszcze musi dorosnąć. 

Zainteresowania i upodobania młodego człowieka

Ten punkt jest szczególnie ważny! Nikt nie lubi dostawać prezentów, które nijak się mają do jego zainteresowań i pasji. Tym bardziej denerwuje to małe dzieci, gdyż wiek przedszkolny to czas, w którym pojawiają się określone upodobania i preferencje. Dlatego właśnie musisz je wziąć pod uwagę. Szukając idealnego prezentu, zastanów się, jakie są ulubione zajęcia dziecka, postaci, kolory czy zwierzęta. Dowiedz się, jaki rodzaj zabawek i charakter zabaw preferuje. Możliwości jest naprawdę sporo, a najlepszych odpowiedzi udzieli Ci sam zainteresowany! Wówczas wybór prezentu dla przedszkolaka nie będzie już tak dużym wyzwaniem.

Wulkan energii czy oaza spokoju? Weź pod uwagę temperament dziecka
konik mechaniczny amber

Kolejną ważną kwestią jest temperament przedszkolaka, którego chcesz obdarować. Czy dziecko jest raczej spokojne, a może wręcz przeciwnie – jest w nieustannym ruchu? Czy preferuje aktywne spędzanie czasu, czy też wybiera zajęcia spokojne, wymagające skupienia? Udzielenie odpowiedzi na te pytania może stanowić wskazówkę do podjęcia ostatecznej decyzji.

Konik mechaniczny – spełnienie marzeń każdego przedszkolaka

Jeżeli szukasz czegoś, co skradnie serce Twojej pociechy już od pierwszego wejrzenia, doskonałym wyborem będzie konik mechaniczny! Ten oryginalny i wyjątkowy produkt o szerokim zastosowaniu trafi w gust każdego dziecka niezależnie od jego wieku, płci, charakteru i upodobań. Wiele możliwości zastosowań sprawi, że przedszkolak zrobi z niego dobry użytek.

Czym tak właściwie jest i w jaki sposób działa ten rodzaj zabawki? Jego funkcjonowanie jest niezwykle proste – zastosowane w nim mechanizmy uruchamiają się poprzez ruch dziecka. Maluch, siedząc na grzbiecie konika, naprzemiennie prostując się i pochylając, wprawia zabawkę w ruch i sprawia, że się ona przemieszcza. Jest to możliwe dzięki zamontowanym w niej kółkom.

Zabawka jest idealna do zabaw w domu i na świeżym powietrzu. Konik może być używany na większości posadzek bez obaw o ich zniszczenie. Twoje dziecko może więc śmiało galopować po panelach, płytkach, a nawet po dywanie – choć zadanie to będzie nieco trudniejsze. Na podwórku zabawka może być używana na takich podłożach jak asfalt, bruk czy beton. Jedyne, czego należy unikać to nierówności terenu, piach i żwir – w każdych pozostałych okolicznościach zabawkowy konik spisze się na medal.

Oczywiście jazda na koniku nie jest jedynym jego zastosowaniem. Tutaj możliwości jest naprawdę dużo, a ogranicza je jedynie dziecięca wyobraźnia. Jesteśmy pewni, że Twoja pociecha doskonale będzie wiedziała, jak się obchodzić z mechanicznym zwierzęciem i w jaki sposób się nim bawić.

Konik mechaniczny wspiera rozwój najmłodszych

Preferujesz zabawki, dzięki którym Twoje dziecko nabywa nowych umiejętności lub ćwiczy te, które już posiada? Konik mechaniczny sprawdzi się zatem idealnie! Podczas jazdy na zabawce, podobnie jak w przypadku prawdziwego konia, aktywowanych jest wiele mięśni. Jest to zatem świetny trening dla młodego człowieka. W trakcie zabawy dziecko doskonali także swoją koordynację – jedynie jednostajne ruchy malucha zapewnią mu płynną jazdę, dlatego musi nauczyć się wyczuwać pracę własnego ciała. Ponadto postawa Twojej pociechy jest wyprostowana – jest to zatem świetne ćwiczenie dla dzieci z wadami kręgosłupa. A co najlepsze, dziecko robi to wszystko, świetnie się bawiąc!

Jak dobrać rozmiar zabawki?

Koniki mechaniczne oferowane w naszym sklepie dostępne są w czterech kategoriach: S, M, L oraz XL. Każda z nich odpowiada innemu przedziałowi wagowemu. Skąd zatem wiedzieć, który wariant będzie najlepszy dla Twojego dziecka? Zwróć przede wszystkim uwagę na masę jego ciała.

Konie w rozmiarze S są świetnym wyborem dla najmłodszych dzieci – już od 6 kg. Mogą być używane przez maluchy o masie do 20 kg. Oznacza to wiele lat spędzonych na wspaniałej zabawie z ukochanym przyjacielem! Zabawki w rozmiarze M nadają się dla dzieci w przedziale wagowym od 10 do 40 kg. Rozmiar L sprawdzi się w przypadku wagi 25-65 kg, zaś XL od 20 do 90 kg. Tak szeroki wachlarz możliwości sprawia, że jest w czym wybierać!

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Koń mechaniczny dla najmłodszych dzieci

Rozmiar S będzie odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wariancie siedzisko znajduje się na wysokości ok. 40 cm. Nadaje się dla maluchów ważących maksymalnie 20 kg

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Koń mechaniczny dla dzieci od 3 do 6 lat

Większy konik, czyli ten w rozmiarze M, ma siedzisko umiejscowione na wysokości 56 cm. Mimo że przedział wagowy jest taki sam jak w przypadku mniejszego wariantu, jest on polecany dla dzieci od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Koń mechaniczny dla dzieci od 8 do 12 lat

Nieco starszym pociechom proponujemy konie mechaniczne w rozmiarze L. Powstały z myślą o dzieciach od 6 do 12 lat. Przedział wagowy jest naprawdę spory, gdyż mieści się on od 25 do 65 kg. Siedzisko znajduje się na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Koń mechaniczny dla starszaków

W naszym sklepie znajdziesz także konie w rozmiarze XL, które sprawdzą się dla dzieci powyżej 9 roku życia. Ich siedziska zlokalizowane są ok. 80 cm od podłoża. Mogą być użytkowane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg.

Realistyczne odzwierciedlenie prawdziwych koni

Tym, co wyróżnia zabawki dostępne w naszym sklepie, jest ich niezwykły wygląd. Producent dołożył wszelkich starań, aby koniki były świetną imitacją prawdziwych zwierząt. Dlatego właśnie produkty dostępne w naszym sklepie wyróżniają się pięknym wyglądem, przez co trafią w gust nawet najbardziej wymagających przedszkolaków. Biała piękność Bella, a może kary Emir? Wybór zależy wyłącznie od Ciebie i upodobań dziecka, dla którego kupujesz prezent.

Oferowane przez nas konie mechaniczne posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Oznacza to, że możesz kupić i podarować zabawkę bez obaw o bezpieczeństwo dziecka. Jesteśmy pewni, że ten prezent będzie idealnie trafiony, a zachwytom obdarowanego malucha nie będzie końca! Podaruj mu więc konika, który szybko stanie się jego ulubionym towarzyszem zabaw i spełnieniem dziecięcych marzeń o posiadaniu własnego kucyka.