Pomysł na prezent dla dziecka na święta – dowiedz się, jak podarować mu trochę magii!

Zima to czas, gdy zmarznięci przemykamy się po ulicach, marząc o gorącym kubku herbaty. Mimo, że wśród dorosłych zdarzają się miłośnicy tej pory roku, są też tacy, którzy szczególnie za nią nie przepadają. Dla większości dzieci jest to jednak ukochana pora roku, która widnieje w kalendarzu tylko pod jednym hasłem: ŚWIĘTA. Jak sprawić, by były one jeszcze bardziej magiczne? Poniżej piszemy o pomysłach na prezent dla dziecka na święta, który sprawi, że na jego twarzy pojawi się prawdziwy uśmiech.

Boże Narodzenie to ukochany czas wszystkich dzieci. Gdy tylko wspomnisz, że zbliżają się święta, tym samym rozpoczniesz kilkutygodniowy czas oczekiwania i ekscytacji, rozmawiania i marzenia o tym co wydarzy się podczas tych niezwykłych kilku dni. Przez lata świętowania Bożego Narodzenia dzieci nauczyły się już, że jest to coś pozytywnego, co wiąże się ze spędzaniem czasu razem, w podniosłym nastroju. Może być to jeden z powodów, dla których teraz nie mogą się doczekać każdego świątecznego spotkania. Poza tym dzieci uwielbiają świąteczne ozdoby. Niektóre z nich upierają się, by trzymać je w swoich pokojach przez cały rok. Od światełek po ubrane odświętnie drzewka, wszystko jest dla nich okazją do niezwykłej zabawy, w której mogą uczestniczyć tylko raz w roku. Ubieranie choinki, pieczenie pierniczków, dekorowanie domu i wszystkie inne rodzinne, świąteczne rytuały, sprawiają, że jest to dla nich magiczny czas. Każde święta składają się na całą masę nowych, magicznych wspomnień!

Obecnie dzieci może nie mają, aż tak wielu restrykcji jedzeniowych, ale w dawnych czasach malce cieszyły się także na ten czas ze względu na to co podawano im na talerzach. Były to dni prawdziwych rarytasów dostępnych w dużych ilościach! Oprócz tego jest to moment, gdy można jeść słodycze bez opamiętania! Wszyscy są w dobrych humorach i z uśmiechem przyglądają się swoim dzieciom, niezależnie od tego co tym razem przeskrobią. Maluchy czują, że to wyjątkowy, rodzinny czas! Poza tym to dni, gdy dorośli mają dla nich bardzo dużo czasu. Teraz masz szansę wykorzystać ten czas na zabawę i prawdziwe poświęcenie uwagi Twojemu dziecku. Możesz przeczytać mu więcej bajek na dobranoc. Możecie spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu, nawet jeśli jest zimno. Być może to idealny czas na sanki? Pamiętaj, że każdy taki spędzony wspólnie moment, to piękne wspomnienia z dzieciństwa Twojego dziecka. To wszystko sprawia, że wybranie odpowiedniego prezentu dla dziecka na święta jest niezwykle ważne. Warto wybrać coś, co pobudzi jego wyobraźnię i podkreśli jeszcze bardziej magię świąt!

Mamy dla Ciebie trafiony pomysł na oryginalny prezent dla dziecka!

Zabawa z wyobraźnią jest dla dziecka kluczem do opanowania umiejętności podejmowania decyzji i wykształcenia umiejętności społecznych, koniecznych w późniejszym, dorosłym życiu. Dzięki pomysłowej zabawie dziecko lepiej rozumie otaczający go świat. Rozwijanie praktycznych umiejętności życiowych, takich jak negocjacje, współpraca i dzielenie się z innymi dziećmi, to także zasługa między innymi zabawy z wyobraźnią. Dzieci uczą się doświadczając i odgrywając różne scenariusze, wymyślone lub powielone z codziennych obserwacji otoczenia. Zachęcając do pomysłowej zabawy, dajemy naszym dzieciom szansę na rozwijanie zdrowych relacji i dokonywanie lepszych wyborów życiowych w dorosłym życiu. Odgrywanie ról pomaga dzieciom identyfikować, rozumieć i interpretować świat dorosłych. Zabawa z wyobraźnią pomaga małym dzieciom rozwijać umiejętności społeczne poprzez rozwiązywanie problemów.

Należy pamiętać, że rozwój emocjonalny dziecka zależy także od wyrażania i rozumienia swoich uczuć. Dziecko uczy się ich poprzez twórcze odtwarzanie, właśnie w trakcie zabawy z użyciem swojej wyobraźni i kreatywności. Ważną zaletą takiej zabawy jest też rozwój języka; jest on budowany poprzez odgrywanie ról, podczas, gdy dzieci ćwiczą mówienie, słuchanie i patrzenie. Kreatywna, niesformalizowana zabawa zmniejsza niepokój i stres u dzieci. Odgrywanie ról pomaga im się zrelaksować. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku prezentu, który będzie stymulował te umiejętności i pozwoli mu na swobodne wykorzystanie wyobraźni. Podczas świąt dzieci przenoszą się do magicznego świata elfów, aniołów i świętego Mikołaja. Warto więc podarować dziecku prezent, który będzie inspirował go do wymyślania historii i zabawy ze swoją wyobraźnią

Niezależnie od tego, jak bardzo Twój dom jest religijny czy kultywujący tradycje oraz ile lat ma Twoje dziecko i ile faktycznie rozumie z opowiadanych mu historii, ważne jest wprowadzenie do Waszej codziennej narracji choć trochę świątecznych opowieści. Każdy maluch wie, że święta związane są z jakąś magiczną, niepowtarzalną historią, która odtwarza się tylko raz w roku. Ilość legend, które narosły wokół tego okresu roku, niezwykłych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie historii sprawia, że dzieci nie mogą się doczekać, kiedy zobaczą potwierdzenie jej fragmentów w rzeczywistości. Niezależnie od tego, czy Twoja rodzina ma swoje własne rytuały (np. konkurs na brzydki sweter), czy poważne tradycje (pasterka wigilijna), rodzinne tradycje świąteczne mogą pozytywnie wpłynąć na życie Twojego dziecka. Pomagają one latoroślom budować poczucie tożsamości oraz dają im bezpieczną bazę do nauki i rozwoju. Podtrzymanie tradycji jest szczególnie ważne dla rodzin, które nie mają na co dzień zbyt wiele czasu dla siebie. Buduje to także w dzieciach poczucie przynależności.

Maluchy nie potrafią oddzielić prawdziwego świata od fikcji, dlatego często bezsprzecznie wierzą w opowiadane im historie, bez wahania odwracają się do okna wyczekując gwiazdki i nie poddają w wątpliwość w jaki sposób znalazły się w tym czasie pod choinką prezenty. Z wiekiem dzieci coraz mniej podatne są na opowiadane przez dorosłych historie. Ze względu na wiedzę na temat świata i otoczenia, którą zdobywają każdego dnia, w końcu same dochodzą do wniosku, że chyba niektóre z tych opowieści po prostu nie mogą być prawdziwe. Warto więc, póki są małe, nie wyrywać ich na siłę z tego świata wyobraźni i pozwolić im się w nim rozwijać. Zabawki, które będą stymulować te umiejętności, dodatkowo związane z powtarzanymi co rok opowiadaniami i rytuałami, będą idealnym pomysłem na świąteczny prezent dla dziecka.

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Koń mechaniczny dla najmłodszych dzieci

Rozmiar S będzie odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wariancie siedzisko znajduje się na wysokości ok. 40 cm. Nadaje się dla maluchów ważących maksymalnie 20 kg

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Koń mechaniczny dla dzieci od 3 do 6 lat

Większy konik, czyli ten w rozmiarze M, ma siedzisko umiejscowione na wysokości 56 cm. Mimo że przedział wagowy jest taki sam jak w przypadku mniejszego wariantu, jest on polecany dla dzieci od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Koń mechaniczny dla dzieci od 8 do 12 lat

Nieco starszym pociechom proponujemy konie mechaniczne w rozmiarze L. Powstały z myślą o dzieciach od 6 do 12 lat. Przedział wagowy jest naprawdę spory, gdyż mieści się on od 25 do 65 kg. Siedzisko znajduje się na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Koń mechaniczny dla starszaków

W naszym sklepie znajdziesz także konie w rozmiarze XL, które sprawdzą się dla dzieci powyżej 9 roku życia. Ich siedziska zlokalizowane są ok. 80 cm od podłoża. Mogą być użytkowane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg.

Okres świąteczny to wspaniały czas na tworzenie trwałych wspomnień z dziećmi, a nie ma lepszego sposobu na tworzenie świątecznych wspomnień niż dzielenie się klasycznymi historiami bożonarodzeniowymi. Wielu autorów zostało tak zainspirowanych magią Świąt Bożego Narodzenia i duchem bezinteresownego dawania, przebaczenia i pokoju, że stworzyło poruszające historie świąteczne, które podkreślają znaczenie tego okresu w roku. Warto jednak z tej wielkiej ilości bajek i legend, wybrać te, które najbardziej zafascynują nasze dziecko i sprawią, że będzie z radością wyczekiwało rytuałów wspólnego czytania pod świątecznie ubraną choinką.

Niezależnie od tego, co zdecydujemy warto, ku radości naszego dziecka, podsycać świąteczny nastrój. Niezależnie od tego, czy w Twoim domu króluje “Opowieść Wigilijna”, Rudolf Czerwononosy, czy wszystkie dzieci chórem śpiewają piosenki z baśni Disneya – warto, by Twój prezent oscylował wokół tego, co już i tak fascynuje Twoje dziecko.

Opowieści biblijne są znane i lubiane przez dzieci. Przerabiane są także w szkole, oczywiście w wersji dostosowanej do wieku czytelników. Jednym z najbardziej fascynujących dla dzieci na całym świecie motywów są Trzej Królowie, którzy pędzą przez pustynię, by poznać nowo narodzone dzieciątko. W Hiszpanii dzieci kochają te postaci bardziej niż świętego Mikołaja. Mało tego, to właśnie oni, Kacper, Melchior i Baltazar, przynoszą maluchom prezenty. Dzieci obdarowywane są szóstego stycznia – w Święto Trzech Króli. Być może ta fascynacja trzema nocnymi jeźdźcami wynika z tego, że wizja trzech potężnych królów na koniach, gnających pod rozgwieżdżonym niebem do małego dziecka, jest zupełnie niezwykła dla małego człowieka.

Warto, by nasz prezent dla dziecka na święta łączył w sobie te wszystkie elementy – podsycał magiczną atmosferę, dawał dziecku przestrzeń na zabawę z własną wyobraźnią, pozwalał na rozwój i wywoływał uśmiech!

Dobrym pomysłem, który na pewno zaskoczy nasze dziecko, będzie mechaniczny konik – chociażby taki, jak z naszej oferty! To o wiele więcej niż koń na biegunach. To niezwykłe rozwiązanie technologiczne oraz niebywała możliwość rozwinięcia wyobraźni dla naszego malucha. Może się na nim naprawdę przemieszać, niczym na prawdziwym końskim grzbiecie. Zabawa na tym koniku jest możliwa nie tylko w domu, ale i prawie na każdej powierzchni na zewnątrz. Godziny spędzone w podróżach na grzbiecie mechanicznego konia pozwolą Twojemu dziecku przenieść się w świat wyobraźni – a może nawet być może zakocha się w jeździe konnej. Jedno jest pewno – korzystanie z mechanicznego konika stanowi wspaniały wstęp do tego sportu. Poprawia też posturę malucha. Zabawka ta jest wyjątkowo dobrym pomysłem dla dzieci, które spędzają długie godziny przy biurku lub komputerze.

Ta oryginalna zabawka sprawi, że Twoje dziecko będzie chętnie spędzało czas na świeżym powietrzu Konik jest uniwersalną zabawką – będzie dopasowywał się do wieku Twojej pociechy na przestrzeni wielu lat.

To świetny prezent na święta – Twoje dziecko będzie mogło przenieść się do magicznego świata, w którym Trzej Królowie gnali na spotkanie z nowonarodzonym Dzieciątkiem. Być może, podczas podróży na grzbiecie mechanicznego konia, będzie mogło nawet poczuć zapach kadzideł? W magicznym świecie dziecięcej wyobraźni wszystko jest możliwe! Taki prezent sprawi, że maluch jeszcze bardziej poczuje niezwykłą atmosferę tak wyczekiwanych przez niego świątecznych dni.