Zastanawiasz się, jak wybrać prezent na 3 latka dla dziewczynki? Zwróć uwagę na te kwestie!

konik mechaniczny Amber rozmiary

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie – zarówno dla samego solenizanta, jak i wszystkich bliskich osób. Tak jak każda wyjątkowa uroczystość, tak i urodziny wymagają specjalnej oprawy. Tort z ulubioną postacią z bajki, finezyjnie zawieszone balony, girlandy, ozdobne kubki i talerzyki, a do tego same smakołyki – to z pewnością elementy, które zachwycą każdego malucha. Aby jednak przyjęcie było w pełni udane, żaden z gości nie może zapomnieć o upominkach. Wiemy, jak trudno jest wybrać wyjątkowy podarunek dla małego dziecka. W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz jednak sporo podpowiedzi dotyczących tego, jaki prezent na 3 latka dla dziewczynki warto kupić i czym się kierować podczas dokonywania wyboru.

Zanim dowiesz się, jaki prezent będzie idealny na 3. urodziny dla dziewczynki, przedstawimy Ci ten okres w życiu małego dziecka. Warto wiedzieć, w jaki sposób rozwija się maluch, aby wybrać podarunek dostosowany do jego potrzeb, możliwości oraz umiejętności.

Dziecko w wieku 3 lat jest jeszcze mocno zależne od opiekunów m.in. w zakresie samoobsługi. Łatwo się męczy, lecz w dość krótkim czasie regeneruje swoje siły. Maluch postrzega w tym momencie swojego życia świat w sposób egocentryczny, tzn. wszystko ocenia przez pryzmat swojej osoby. To jest powodem częstych konfliktów, które zaobserwować można przede wszystkim wśród rodzeństw czy grup rówieśniczych. Preferuje zabawy samotne, ewentualnie we dwoje. Dzieci w grupie raczej bawią się obok siebie niż razem, choć chętnie przebywają w towarzystwie innych.

Kościec dziecka 3-letniego jest niezwykle wrażliwy i giętki. Więzadła stawowe są dość słabe i rozciągliwe, zaś stawy cechuje duża ruchomość. Muskulatura młodego człowieka jest jeszcze bardzo słaba, dlatego też męczy je dość długie przebywanie w jednej pozycji i dłużej trwający ruch. Wskazane jest częste przebywanie na świeżym powietrzu, a także możliwość odpoczynku w ciągu dnia.

W tym okresie życia dziecka można zaobserwować duże zróżnicowanie życia uczuciowego. Gama jego emocji stale się poszerza, dlatego nie są mu obce takie uczucia jak: strach, gniew, radość, wstyd czy zazdrość. Maluchy na tym etapie nie potrafią ukrywać tego, co czują, dlatego każda z tych emocji jest wyrażana w sposób jawny. Nierzadko towarzyszą temu okrzyki czy różnorodne gesty, za pomocą których wyrażane są poszczególne odczucia. W tej fazie życia dzieci są impulsywne, co znaczy, że ich reakcje są silne i gwałtowne, aczkolwiek krótkotrwałe. Łatwo też przechodzą z jednego stanu emocjonalnego w drugi, np. z płaczu do radości.

Zdolności komunikacyjne

Zasób słownictwa dziecka trzyletniego nie jest jeszcze zbyt obszerny, a system gramatyczny nie do końca poznany i utrwalony. Mowa ma najczęściej charakter sytuacyjny. Dziecko, obcując z różnego rodzaju normami i regułami, z czasem zaczyna je przyswajać i ich przestrzegać. Maluch w tym okresie rozwojowym nie ma jeszcze poczucia dobra i zła, choć warto je zapoznawać z tymi pojęciami, chociażby za pomocą baśni czy opowiadań.

Czym się kierować, wybierając prezent na 3 latka dla dziewczynki?

Kiedy już wiesz, jak przebiega rozwój dziecka 3-letniego, wybór odpowiedniego prezentu stanie się znacznie łatwiejszy. Jednak warto wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić uwagę i czym się kierować podczas realizacji tego zadania.

Przede wszystkim bezpieczeństwo
Mamy dla Ciebie trafiony pomysł na oryginalny prezent dla dziecka!

Niezależnie od tego, czy kupujesz prezent dla swojego dziecka, czy też pociechy znajomych, jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo. Zabawki powinny być więc wykonane z materiałów, które zostały dokładnie przebadane i uznane jako całkowicie bezpieczne dla dzieci. Dobrym wyborem będą te produkty, które posiadają charakterystyczny znaczek CE. Informuje on o tym, że dany artykuł spełnia wymagania Unii Europejskiej związane z ochroną zdrowia, środowiska, a przede wszystkim z bezpieczeństwem ich użytkowania. Kupując taki produkt, możesz więc mieć pewność, że dziecko będzie mogło się nim bawić bez żadnych obaw o jego zdrowie.

Zabawki nawiązujące do zainteresowań malucha

Nikt z nas nie lubi dostawać prezentów, które są całkowicie oderwane od tego, czym zajmujemy się na co dzień. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Owszem, nowa zabawka może na chwilę skupić ich uwagę, jednak jeżeli nie będzie związana z obszarem ich zainteresowań, dość szybko może zostać rzucona w kąt. Aby więc tego uniknąć, dowiedz się, czym lubi się bawić i zajmować maluch, którego masz obdarować. Jeżeli solenizantem jest Twoja własna pociecha – zadanie jest znacznie łatwiejsze, w końcu jako rodzic doskonale znasz jego upodobania. Gdy jednak prezent ma trafić w ręce dziecka spoza rodziny, warto dowiedzieć się, czym się ono interesuje i na tej podstawie dokonać najlepszego wyboru.

Produkty najwyższej jakości

Gdy nie wiesz, co jeszcze wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań prezentu na 3 latka dla dziewczynki, nasza podpowiedź brzmi: jakość produktów. Nie od dziś wiadomo, że zabawki bywają naprawdę różne, a niektóre z nich mogą odmówić posłuszeństwa już nawet po kilku dniach. Warto więc upewnić się, że podarunek, który chcesz wręczyć maluchowi, powstał z solidnych i trwałych materiałów. Niekiedy łączy się to z nieco większą ceną produktu, jednak w tej kwestii nie warto oszczędzać.

Najlepszy prezent dla 3-latki? Mechaniczny konik!

Twoja córka kocha wszystkie zwierzęta? Marzy o własnym pupilu, lecz z pewnych względów nie możesz jej kupić czworonoga? Dobrym wyborem będzie zatem innowacyjny mechaniczny konik, który jest spełnieniem najskrytszych marzeń niemal każdej trzylatki!

Zastanawiasz się, co to takiego i czym się różni od konika na biegunach? Przede wszystkim, koniki dostępne w naszym sklepie nie posiadają płóz, lecz niewielkie kółka, które umieszczone są pod kopytami zwierzęcia. To właśnie dzięki nim się przemieszczają. Jednak tym, co wprawia mechanicznego konia w ruch, jest siła mięśni dziecka, a dokładnie naprzemienne ruchy wznoszące i opadające. Jest to zatem doskonałe ćwiczenie dla każdego malucha, szczególnie dla tego w wieku 3 lat.

Jak wspominaliśmy, trzylatki dość szybko się nudzą określonymi czynnościami, dlatego jazda na koniku może być czymś, co pozwoli im się rozwinąć pod względem fizycznym. Maluch szybko zaobserwuje, że to on ma wpływ na to, w jaki sposób przemieszcza się jego koń, dołoży więc wszelkich starań, by ćwiczenie to wykonywać w prawidłowy sposób. Jeżeli więc szukasz prezentu dla dziewczynki na 3 latka, który całkowicie skradnie jej serce i pochłonie bez reszty, mechaniczny konik będzie strzałem w dziesiątkę!

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Koń mechaniczny dla najmłodszych dzieci

Rozmiar S będzie odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wariancie siedzisko znajduje się na wysokości ok. 40 cm. Nadaje się dla maluchów ważących maksymalnie 20 kg

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Koń mechaniczny dla dzieci od 3 do 6 lat

Większy konik, czyli ten w rozmiarze M, ma siedzisko umiejscowione na wysokości 56 cm. Mimo że przedział wagowy jest taki sam jak w przypadku mniejszego wariantu, jest on polecany dla dzieci od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Koń mechaniczny dla dzieci od 8 do 12 lat

Nieco starszym pociechom proponujemy konie mechaniczne w rozmiarze L. Powstały z myślą o dzieciach od 6 do 12 lat. Przedział wagowy jest naprawdę spory, gdyż mieści się on od 25 do 65 kg. Siedzisko znajduje się na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Koń mechaniczny dla starszaków

W naszym sklepie znajdziesz także konie w rozmiarze XL, które sprawdzą się dla dzieci powyżej 9 roku życia. Ich siedziska zlokalizowane są ok. 80 cm od podłoża. Mogą być użytkowane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg.

Co wyróżnia nasze koniki?

Zapraszamy Cię serdecznie do wizyty w naszej wirtualnej stajni. Znajdziesz tu konie, które tylko czekają, by spełnić wszystkie dziecięce marzenia. Możesz wybierać spośród takich uroczych kucyków jak Amber, Bella, Emir czy Rumba. Każdy z nich ma swój charakterystyczny wygląd i typowe umaszczenie.

Koniki występują w 4 wielkościach: S, M, L i XL, dlatego przed zakupem zapoznaj się z ich specyfikacją. Dowiedz się także, dla jakich grup wagowych są polecane. Inny konik mechaniczny sprawdzi się w przypadku rocznego dziecka, inny w przypadku 3-latka, a jeszcze inny będzie nadawał się dla nastolatka. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, obdarowane przez Ciebie dziecko z pewnością oniemieje z radości.

Oferowane przez nas konie mechaniczne pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Serce włożone podczas ich produkcji widać w każdym najdrobniejszym szczególe. Dołożono wszelkich starań, by koniki były idealnym odzwierciedleniem prawdziwych zwierząt, tak, aby zabawa była jeszcze przyjemniejsza. Każdy z nich został wyprodukowany z miękkiego, przyjemnego materiału oraz wyposażony w siodło i uzdę. Grzywa i ogon nadają się do czesania, dlatego Twoja 3-latka poczuje się tak, jakby opiekowała się prawdziwym koniem. 

Obawiasz się, że konik porysuje panele lub płytki w Twoim domu? Mamy dobrą wiadomość! Jego koła zostały wykonane z bezpiecznego tworzywa, jakim jest bezbarwna guma, która nie zniszczy żadnej powierzchni. Twoje dziecko może więc przemieszczać się na nim zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz. Konik jest zatem przystosowany do jazdy po takich powierzchniach jak parkiet, gres, panele, beton, asfalt, bruk. Jazda po dywanie może stanowić nieco większe wyzwanie i wymagać więcej wysiłku, ale nie jest niemożliwa. Warto jednak mieć na uwadze, by unikać przemieszczania się po piasku, żwirze oraz różnego rodzaju nierównościach. Koniki nie są bowiem wyposażone w układ hamulcowy, więc najechanie na przeszkodę może spowodować upadek Twojej pociechy. Zabawka skręca poprzez manewrowanie uchwytami umieszczonymi obok uszu zwierzęcia.

Wiele możliwości zabawy z konikami ze stajni Remaju

Obawiasz się, że ten rodzaj prezentu dla 3-letniej dziewczynki szybko jej się znudzi? Nic bardziej mylnego! Rosnące grono zadowolonych klientów potwierdza, że jest to zabawka, która może być użytkowana przez dłuższy czas. Jazda w siodle zapewnia wielogodzinną rozrywkę, nie jest to jednak jedyny sposób na zabawę ze zwierzęciem. Jesteśmy pewni, że Twoja pociecha będzie doskonale wiedziała jak jej użyć i znajdzie dla swojego konika wiele zastosowań. Wyobraźnia maluchów jest w tym zakresie nieograniczona!

Wybierz najlepszy prezent dla swojego dziecka na urodziny

Wybór odpowiedniego prezentu na 3 latka dla dziewczynki jest nie lada wyzwaniem. Odpowiednio dobrany podarunek powinien spełniać kilka warunków – być bezpieczny, trwały, solidny, a także dostosowany do zainteresowań dziecka. W naszym dzisiejszym artykule przedstawiliśmy naszą propozycję, która przypadnie do gustu każdej małej wielbicielce zwierząt. Mechaniczny konik może być tym, co uszczęśliwi Twoje dziecko i zapewni mu niekończącą się rozrywkę! Zapraszamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i dokonania wyboru najlepszego prezentu dla Twojej pociechy!