Co kupić na prezent dla chłopca w wieku 5 lat? Podpowiadamy!

Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, Boże Narodzenie, Wielkanoc – każda z tych uroczystości jest doskonała do tego, aby podarować swojemu maluchowi coś wyjątkowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć mu upominek nawet bez okazji – Twoje dziecko z pewnością doceni ten gest. W naszym dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaki prezent będzie najlepszy dla chłopca w wieku 5 lat. Jeżeli więc szukasz inspiracji – u nas z pewnością ją znajdziesz.

Zanim zdecydujesz, jaki prezent będzie najlepszy dla 5-letniego chłopca, dowiedz się, czym charakteryzuje się dziecko w tym wieku.

Uznaje się, że czas, w którym dziecko kończy 5 lat, jest początkiem okresu średniego dzieciństwa. Maluch, wkraczając w ten wiek, porusza się w sposób swobodny – chodząc i biegając. Jest także samodzielny w zakresie podstawowych czynności. Ten czas nie pozostaje bez znaczenia także dla wyglądu fizycznego dziecka. Następują zmiany w proporcjach ciała, a jego kończyny znacznie się wydłużają. Ponadto 5-latek ma już wszystkie zęby mleczne.

Ten okres dzieciństwa związany jest także ze wzrostem umiejętności motorycznych. Wykonywanie opanowanych ruchów i czynności przebiega znacznie sprawniej, a proste gesty coraz częściej łączone są w bardziej skomplikowane kombinacje ruchowe. Dla większości pięciolatków połączenie takich czynności jak bieg i skok, chwyt i rzut piłką, bieg i kopnięcie piłki nie stanowią już żadnego problemu. Jest to zatem dobry moment na naukę jazdy na łyżwach, rowerze, pływania czy jazdy konnej.

Typowy pięciolatek odczuwa tzw. głód ruchu, który sprawia, że dziecko staje się bardzo aktywne. Dlatego właśnie maluch ma problem z dłuższym skupieniem się na jednej czynności, a obiekt jego zainteresowań szybko ulega zmianie. Co więcej, 5-latek coraz częściej zwraca uwagę na efekt swoich działań i odczuwa satysfakcję ze swoich osiągnięć ruchowych. Z tego właśnie powodu dziecko chce wielokrotnie powtarzać pewne schematy, w których czuje się dobrze.

Średnie dzieciństwo to czas, w którym rozwijający się mózg pozwala dziecku na nabywanie nowych umiejętności związanych ze spostrzeganiem, czyli percepcją. Dlatego też pięciolatki mogą m.in. śledzić wzrokiem poruszającą się piłkę i sprawnie ją chwytać, a także rozpoznawać kształty geometryczne. Dzieci w tym wieku rozróżniają barwy i ich odcienie, swobodnie posługując się ich nazwami. Ponadto wzrasta wrażliwość słuchu muzycznego. Można zaobserwować rozwinięcie zdolności rozpoznawania melodii, a także umiejętności pozwalających na utrzymanie tonacji i rytmu.

Czynności umysłowe 5-letniego dziecka

5-letnie dziecko jest w stanie grupować elementy według określonej kategorii. Umiejętność ta związana jest ze zdolnością do wyobrażania sobie czynności przy użyciu symboli.

Często się słyszy, że dzieci w wieku przedszkolnym mają bujną wyobraźnię. Są w stanie zmyślać różnego rodzaju zdarzenia i fakty, które nigdy nie miały miejsca w rzeczywistości. Wyobraźnia jednak przydaje się w wielu sytuacjach – chociażby podczas zabaw. Tutaj możliwości pięciolatków są niemal nieograniczone.

Zabawy u 5-letnich maluchów stają się coraz częściej grupowe. Dzieci są w stanie wypracować wspólne reguły, które są przestrzegane przez wszystkich uczestników. Zabawa jest zatem doskonałym sposobem na poznanie ról społecznych oraz reguł zachowania. Wówczas tworzą się pierwsze dziecięce przyjaźnie, a także rozwija się empatia oraz zachowania prospołeczne.

Rozwój emocjonalny i moralny 5-latka

5-letnie dziecko zaczyna rozumieć swoje własne emocje oraz uczucia innych osób. Jest w stanie ocenić przyczyny określonych reakcji, a nawet przewidzieć zachowania związane z konkretnymi emocjami. Rozwijają się także uczucia związane z samooceną dziecka.

Maluch w tym wieku dowiaduje się, czego wymaga od niego dorosły. Zazwyczaj stara się postępować tak, aby go zadowolić, gdyż to z kolei przyniesie korzyść jemu samemu. W tym okresie dziecko kieruje się dość prostą moralnością, uważa bowiem, że dobre jest to, co jest dobre dla niego. Dopiero z wiekiem zaczyna dostrzegać punkt widzenia innych osób oraz emocje, jakie się z nim wiążą.

Kiedy już wiesz, jak ważny jest ten etap w rozwoju każdego dziecka i czym się charakteryzuje, udzielenie odpowiedzi na pytanie: jaki prezent wybrać dla chłopca w wieku 5 lat, będzie zdecydowanie łatwiejsze. Czytaj dalej i poznaj nasze propozycje!

Konik mechaniczny – najlepszy prezent dla chłopca w wieku 5 lat!
konik mechaniczny amber

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki podarunek będzie najlepszy dla małego chłopca, nasza odpowiedź brzmi: konik mechaniczny. Nie wiesz, czym jest i do czego służy? Już spieszymy z wyjaśnieniami! Choć z pozoru może przypominać zwykłą zabawkę, już podczas pierwszego kontaktu z tym produktem Twoje dziecko odkryje jej niewyczerpany potencjał.

Na pierwszy rzut oka jest to pluszowe zwierzę, które do złudzenia przypomina prawdziwego konia. Różni się jednak od standardowych maskotek rozmiarami. Jest przede wszystkim dużo większy – chociażby od znanych wszystkim koników bujanych. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby koń mechaniczny był niemal dokładnym odzwierciedleniem niewielkich kucyków.

Dlatego właśnie ponycycle jest wyposażony m.in. w siodło i uzdę. Przy uszach znajdują się uchwyty służące do sterowania, a pod kopytami zostały zamontowane specjalne kółka. To właśnie one zapewniają największą frajdę – dzięki pracy własnego ciała, dziecko wprawia konika mechanicznego w ruch. Dzięki temu może galopować na jego grzbiecie jak na prawdziwym rumaku!

Konik mechaniczny – czy będzie dobrym wyborem dla pięciolatka?

Ta zabawka z pewnością sprawi wiele frajdy każdemu dziecku – a w szczególności ciekawemu świata i ruchliwemu 5-latkowi, którego wyobraźnia nie zna granic. Sprawdzi się przede wszystkim w przypadku tych maluchów, które kochają zwierzęta – nie jest to jednak warunek konieczny.

Obsługa tej zabawki jest bardzo prosta, nie wymaga ładowania ani wymieniania baterii. Jak już wiesz, koń jest sterowany przez samo dziecko, nie posiada płóz, dlatego nie można go za mocno rozbujać. Jest wyposażony w kółka, które pozwalają na przemieszczanie się zabawki. Możesz mieć pewność, że Twoja pociecha w trakcie zabawy nie będzie odczuwała żadnego dyskomfortu. Jazda na koniku jest całkowicie bezpieczna – a o to przede wszystkim chodzi rodzicom. Szeroki zakres rozmiarów sprawia, że zabawka może być używana już przez najmłodsze dzieci, aż po nastolatków o wadze nieprzekraczającej 90 kg! Wszystko zależy od wyboru najlepszego wariantu.

Jeżeli więc szukasz dla swojego pięciolatka prezentu, który go zachwyci, konik mechaniczny będzie wyborem idealnym! Zapoznaj się więc z ofertą naszego sklepu i wybierz zabawkę, która będzie spełnieniem marzeń Twojego małego synka!

Dlaczego warto rozważyć zakup konika mechanicznego?

Konik mechaniczny, znany też jako ponycycle, wciąż pozostaje nowością na polskim rynku. Sprawdzi się zatem w przypadku tych dzieci, które znudzone są dotychczas posiadanymi zabawkami. Jeżeli więc nie chcesz swojemu dziecku kupować kolejnego zdalnie sterowanego samochodu, zestawu klocków czy akcesoriów do majsterkowania – konik mechaniczny będzie świetnym rozwiązaniem. Potwierdzić to może grono zadowolonych użytkowników, które stale się poszerza. Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakup tego rodzaju zabawki?

Atrakcyjny wygląd zabawki

Ponycycle to zabawka, wobec której nie można przejść obojętnie. Pomijając względy funkcjonalne, koniki są po prostu atrakcyjne wizualnie, czym już na wstępie skradną serce Twojej pociechy. Biała piękność Bella czy czarny dostojny Emir mogą więc szybko stać się ulubionym przyjacielem każdego pięciolatka.

biały konik mechaniczny Bella rozmiar s

Koń mechaniczny dla najmłodszych dzieci

Rozmiar S będzie odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tym wariancie siedzisko znajduje się na wysokości ok. 40 cm. Nadaje się dla maluchów ważących maksymalnie 20 kg

Konik mechaniczny Rumba rozmiar M

Koń mechaniczny dla dzieci od 3 do 6 lat

Większy konik, czyli ten w rozmiarze M, ma siedzisko umiejscowione na wysokości 56 cm. Mimo że przedział wagowy jest taki sam jak w przypadku mniejszego wariantu, jest on polecany dla dzieci od 3 do 6 lat.

konik mechaniczny emir rozmiar L

Koń mechaniczny dla dzieci od 8 do 12 lat

Nieco starszym pociechom proponujemy konie mechaniczne w rozmiarze L. Powstały z myślą o dzieciach od 6 do 12 lat. Przedział wagowy jest naprawdę spory, gdyż mieści się on od 25 do 65 kg. Siedzisko znajduje się na wysokości 67 cm.

Konik mechaniczny Rumba XL

Koń mechaniczny dla starszaków

W naszym sklepie znajdziesz także konie w rozmiarze XL, które sprawdzą się dla dzieci powyżej 9 roku życia. Ich siedziska zlokalizowane są ok. 80 cm od podłoża. Mogą być użytkowane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg.

Zabawka, dzięki której zadbasz o zdrowie dziecka

Cały mechanizm działania opiera się na aktywności dziecka. To właśnie maluch musi rytmicznie unosić się i opadać, gdyż tylko w ten sposób wprawi konika w ruch. Ta praca wymaga sporo zaangażowania, a podczas jej wykonywania aktywowane są prawie wszystkie mięśnie! To z kolei świetny sposób na doskonalenie rozwoju ruchowego – a jak już wiesz, jest on bardzo ważny dla każdego pięciolatka.

Dziecko siedząc w siodle, uczy się kontrolować własne ciało, przybierać prawidłową postawę i doskonali zmysł równowagi. Nawet kilkunastominutowa jazda na koniku może przynieść sporo korzyści dla Twojej pociechy, choć gwarantujemy, że zabawa będzie trwała znacznie dłużej!

Bezpieczna zabawka dla najmłodszych

Konik mechaniczny jest także bezpiecznym rozwiązaniem. Powstaje z miękkiego, miłego w dotyku materiału, który nie powoduje reakcji alergicznych. Zabawka wyposażona jest w grzywę i ogon, które nadają się do czesania bez obawy o ich uszkodzenie. Opieka nad zabawkowym zwierzęciem wygląda zatem niemal tak samo jak pielęgnacja prawdziwego konia. Jest to zatem świetny sposób, aby nauczyć małego człowieka odpowiedzialności.

Konik mechaniczny, który pozwala rozwijać wyobraźnię

Już wiesz, jak rozwija się umysł pięciolatka i jak ważne jest dla niego używanie wyobraźni. Z naszymi mechanicznymi zabawkami będzie to znacznie łatwiejsze! Twój syn nie tylko będzie mógł jeździć konno, lecz także przemieniać się w rycerza, Indianina czy kowboja z Dzikiego Zachodu! Konik idealnie sprawdzi się podczas zabawy w lecznicę, w zoo czy w wiejskie podwórko. Wszystko zależy od kreatywności, której z pewnością nie braknie Twojemu maluchowi. Jedno jest pewne – ponycycle w krótkim czasie stanie się ulubionym przyjacielem Twojej pociechy, do tego stopnia, że nie będzie chciała się z nią rozstawać.

Konik mechaniczny – doskonały pomysł na prezent dla pięciolatka!

Wiemy, jak trudno jest podjąć decyzję i ustalić, jaki prezent będzie najlepszy dla chłopca w wieku 5 lat. Szeroki wybór różnorodnych produktów zdecydowanie nie ułatwia tego zadania. Warto jednak rozważyć naszą propozycję, jaką jest konik mechaniczny. Zapewni on wielogodzinną rozrywkę dla Twojego malucha i w szybkim czasie stanie się jego najlepszym przyjacielem. Najwyższa estetyka wykonania, bezpieczeństwo oraz praca zabawki napędzana ruchami dziecka sprawiają, że będzie to doskonały wybór, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym szkrabom!